Çok Amaçlı Dolap ile Dağınıklığı Yok Edin

0

Ev ve ofis gibi değişik ortamlarda rahatlıkla kullanılabilen çok amaçlı dolap, adından da anlaşılacağı üzere farklı kullanım amaçları adına özel olarak geliştirilir. Ortamdaki dağınıklığın birkaç saniyede yok edilmesini sağlayan dolap modeli, aynı zamanda farklı eşyaların güvenli bir şekilde saklanmasına da yardımcı olur. El altında tutmak istediğiniz eşyalarınızı çok amaçlı dolap içerisinde saklayabileceğiniz gibi çok sık kullanmadığınız ürünlerin tümünü bu dolapta depolayabilirsiniz.

Sadece kullanışlı olmakla kalmayan dolap, ayrıca dekorasyon açısından da tamamlayıcı görev üstlenmeyi başarır. Ortama çok daha farklı bir hava katan çok amaçlı dolaplar sayesinde oturma odanıza ya da antrenize özgün bir stil kazandırabilirsiniz. Üstelik yakınınızda olan dolap sayesinde sürekli ihtiyaç duyduğunuz eşyalarınıza da anında ulaşmanız mümkündür.

Farklı renkler ile tarz yaratan çok amaçlı dolap modelleri
Son yıllarda kullanımı epey yaygınlaşmış olan çok amaçlı dolap modelleri, farklı renklerden ve desenlerden meydana gelir. Satın alma aşamasında seçim yaparken, dolabı kullanacağınız ortamı düşünmeli ve buna göre hareket etmelisiniz. Farklı ihtiyaçları karşılayan çok amaçlı dolap, ortamdaki renkler ile benzer tonlarda olduğunda çok daha dekoratif bir görüntü oluşturur.

Renk ve desen konusu önem taşıdığı gibi dolabın boyutları da bir o kadar önemlidir. Odaya küçük gelen bir dolap, dekorasyonu bozabileceği gibi gereğinden büyük bir dolap satın almanız da ortamdaki ferahlığı yok edebilir. Bu nedenle çok amaçlı dolabı satın almadan önce, mobilyayı kullanacağınız noktayı hesaba katmalı ve buna göre hareket etmelisiniz.

Kapaklı ya da çekmeceli çok amaçlı dolaplar
Farklı stillere sahip olan çok amaçlı dolap çeşitleri arasında kapaklı ya da çekmeceli dolaplar bulabilirsiniz. 4 kapaklı ya da sadece çekmeceden oluşan modellerin bulunduğu ürün grubu içerisinde hem kapaklı hem de çekmeceli dolaplar da bulunmaktadır.

Eğer mutfağınızda kullanmak üzere bir dolap arıyorsanız çekmeceli ve kapaklı olan seçeneklerin yanı sıra raflı ya da TV bölmesi bulunan modellere de göz atabilirsiniz. Mutfağınızdaki televizyonu yer kaplamayacak bir şekilde konumlandırmanızı sağlayan çok amaçlı dolap, ayrıca rafları sayesinde çeşitli yiyeceklerin konumlandırılmasını da mümkün hale getirir. Üstelik görünürde olan raflar, sakladığınız ürünlere anında ulaşmanıza yardımcı olur.