Çorlu Eğitim-Sen’den Emel Meriç Öğretmene Destek

0
664

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü ülkenin dört bir yanında yapılan eylemlerle, etkinliklerle, gösterilerle kutlandı ve protesto edildi.
15 Temmuz sonrası hiçbir cemaatle, dini tarikatlarla uzaktan yakından ilgisi olmadığı halde açığa alınan ve 233 gündür suçunun ne olduğu henüz belli olmayan ve mahkemeye çıkamayan, bu nedenle okulundan, öğrencilerinden ayrı kalan Eğitim Sen üyesi Emel Meriç öğretmene Çorlu Eğitim Sen Şubesi’nden destek geldi.
Çorlu’da Eğitim Senli öğretmenler, 8 Mart eyleminde Emel Öğretmen, Cerattepe ve Artvin halkına selam gönderen dövizler taşıdılar. ”Emel Meriç Öğretmen yalnız değildir 7 aydır adalet bekliyor. Cerattepe-Artvin’e selam olsun. Çorlu Eğitim Sen” ve “Kadın, Yaşam, özgürlük” ifadeleri yer aldı. Sendikaların görevi üyelerinin haklarını korumak olduğunu belirten vatandaşlar; “Eğitim camiasında yer alan tüm sendikaların, üyelerini koruma, haklarını arama görevleri ve hakları vardır. Çorlu Eğitim Sen böyle bir etkinlikle Artvin’deki bir öğretmen arkadaşına destek vermiş, ses olmuş. Keşke bunu hakkı, hukuku savunacaklarını tüzüklerinde yazan tüm sendikalar ve şubeleri de yapabilse. O zaman adalet bu kadar gecikmez” ifadesini kullandılar.
HABER: SAMİ ÖZÇELİK