Çoruh EDAŞ Artvin’de yatırımlarına devam ediyor

0
125

Çoruh Elektrik Dağıtım A.Ş. (Çoruh EDAŞ) Artvin İl Müdürlüğü yatırım planları kapsamında gerçekleştirdiği çalışmalarla Artvin Merkez’de aydınlatma çalışmalarına devam ediyor.

Çoruh EDAŞ, hizmet bölgesinde yer alan Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon illerinde kesintisiz enerji arzı sunma hedefinde faaliyetlerini aralıksız sürdürüyor. Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü, 2022 yılı yatırım programı çerçevesinde Artvin Şehir Merkezi’nin alternatif araç ve yaya yolu olan; Cezaevi – Yeni Mahalle Bağlantı Yolu’nda aydınlatma şebekesini tamamlayarak hizmete sundu.

Hizmet bölgesinde yer alan illerde gerçekleştirdiği çalışmalar ile ön plana çıkan Çoruh EDAŞ, kesintisiz enerji amacıyla yürüttüğü çalışmalar kapsamında Artvin Atabarı Kayak Merkezi Yolu olarak da adlandırılan Orta Mahalle Cezaevi ile Yeni Mahalle Okullar Bölgesi’ni birbirine bağlayan, birkaç yıl önce hizmete açılan yolun 2 kilometrelik kısmında yürütülen aydınlatma şebekesini tamamladı.

Çoruh EDAŞ Artvin İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, Artvin il ve ilçelerinde, elektrik şebekelerindeki hizmet kalitesinin sürdürülebilirliği için ihtiyaçlara özel hazırlanan projelerle şebeke iyileştirme, yenileme, ilave şebeke tesisi ve aydınlatma çalışmalarına ara vermeden devam edildiği belirtildi.

Çoruh EDAŞ