Çoruh Edaş Ekiplerinin Fırtına Mücadelesi

0
518

ARTVİN-Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından Doğu Karadeniz için yapılan fırtına uyarısı 23 Nisan 2017 tarihinde sabah saatlerinden itibaren etkisini arttırarak saatteki hızı 80-100 kilometre saat hızında olan şiddetli fırtına birçok yerleşim yerinin enerjisiz kalmasına neden oldu.

Çoruh EDAŞ Artvin, Giresun, Gümüşhane, Rize ve Trabzon merkez, kırsal bölgeleri etkisi altına alan fırtına nedeniyle şebekelerin belirli bölümlerinde arızalar yaşandığını duyurdu.

Çoruh EDAŞ’ tan yapılan açıklamada; uçan çatıların, kopan iletkenlerin ve hatların üzerine devrilen ağaçların oluşturduğu arızalara, can ve mal güvenliği bakımından tehlikeli olanlara öncelik vererek müdahale edildiği belirtildi. Açıklamada, “Ekiplerimizle birlikte tüm imkan ve kapasitemiz dahilinde çalışmalarımız aralıksız devam etmektedir. Yaşanan bu olumsuzluklardan dolayı oluşabilecek mağduriyetlerin önlenmesi için ekiplerimiz seferber olmuş durumdadır. Halkımızın olumsuz hava koşullarından dolayı öngörülemeyen arızalar için göstereceği anlayışlı yaklaşıma şimdiden teşekkür ederiz. Yere düşen iletkenlere müdahale edilmemesi benzer arızaların tespiti durumunda ise 444 9 186 numaralı Çözüm Merkezi telefonumuzun aranmasını rica ederiz” denildi.