Çoruh Üniversitesi öğrencileri Hopa Kopmuş Sahili’nde çöp topladılar

0
926

Artvin Çoruh Üniversitesi Eğitim Fakültesi Sınıf Öğretmenliği Bölümü 3. Sınıf Öğrencileri topluma farkındalık oluşturmak amacıyla “Sahil Temizlik Projesi” adıyla etkinlik düzenlediler.

Hopa Kopmuş Sahili boyunca temizlik yaparak plaja atılan pet şişe, naylon poşet, cam, şişe ve karton gibi atıkları toplayan öğrenciler toplam 33 poşet çöp topladılar.

Daha temiz ve sağlıklı bir çevre için vatandaşların ve tatilcilerin daha duyarlı olmalarını isteyen öğrenciler sahilleri nasıl görmek istiyorsak öyle bırakalım şeklinde açıklamada bulundular.

Öğrencilerle birlikte çöp toplama projesine destek veren ve çöp toplayan AÇÜ Dr. Öğretim Üyesi Abdurrahman Demir, Kopmuş Sahili’ndeki çöpleri toplama programında öğrencilerle bir araya geldiklerini söyleyerek, “Topluma farkındalık oluşturmak amacıyla Hopa Kopmuş Plajında “sahil temizlik projesi” yaptılar tam 33 poşet çöp toplandı” dedi.

Demir açıklamasının sonunda, 3 Mayıs Cuma günü “Sahil Temizlik Projesi” adı altında yeni bir etkinlik gerçekleştireceklerini belirtti