ÇYDD Artvin şubesi tanışma kahvaltısında buluştu

0
173

Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Artvin şubesi tanışma etkinliği düzenledi.

Prof. Dr. Türkân Saylan’ın kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD) Artvin’de şubesini kurdu. ÇYDD Artvin Şubesi Yönetim Kurulu tanışma etkinliği düzenledi.

24 Aralık 2022 Cumartesi günü kahvaltılı olarak düzenlenen etkinliğe Dernek Kurucu Başkanı Nurcan Ay Katırcı, Kurucu üyeleri, STK temsilcileri, Artvin’de ÇYDD’den burs alan üniversite, lise öğrencileri katıldı. Kurucu yönetim kurulu üyeleri kendilerini tanıttı.

Kurucu Başkan Nurcan Ay Katırcı ÇYDD Artvin Şubesi hakkında bilgi verdi. Katırcı yaptığı açıklamada,

“Türkiye’nin en önemli eğitim derneklerinin Başında gelen çağdaş yaşamı, Atatürk ilkelerini merkeze alan, kuruculuğunu Profesör Doktor Türkan Saylan’ın yaptığı Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği (ÇYDD)Artvin Şubesi’ni 8 Ocak 2023 tarihinde resmen açıyoruz. Gerçekten Artvin için geç kalınmış bir konuydu. Kuruluş sürecimizi tamamladık.  Bugün kahvaltıda buluşarak derneğimizi tanıtma ve tanışma etkinliği planladık. Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği Artvin Şubesi olarak sosyal medya hesabımızı açtık. ÇYDD Artvin yazarsanız sayfamızı ziyaret edersiniz. Üye olmak isteyenler bizimle iletişime geçebilir. İlk kongremizi 2023 Şubat ayı içinde yapacağız. Dernek işi gönül işidir. Hele yeni bir dernek kuruyorsanız zorluğunu daha iyi anlıyorsunuz. Artvin’de güzel çalışmalar yapacağımıza inanıyorum. Geldiğiniz için çok teşekkür ediyorum” dedi.