“Demokrasi işlesin istiyoruz”

0
77

Cumhuriyet Halk Partisi İlçe Başkanı Taner Çakır, ilçede gerçekleştirilen çalışmalar hakkında bilgi vererek gelecek dönem için hedeflerinden bahsetti.

CHP İlçe Başkanı Taner Çakır, ilçedeki parti oluşumu ve faaliyetleri hakkında bilgi vererek”2022 yılından önce Türkiye genelinde ve ilçemizde Cumhuriyet Halk Partisi olarak yapmış olduğumuz en iyi söylemlerden bir tanesi aile destekleme sigortasının çıkması ve kadınlarımıza yönelik her kadının, ev kadınlarının sigortalı oluşu ile ilgili genel başkanlığımızın açıklamış olduğu aile destekler sigortasını oluşumu oldu. 31 Mart yerel seçimlerinden sonra ilçemizde kırk sekiz oy farkı ile alınan ilçemizin yine CHP Belediye Başkanı önderliğinde 668 oy ile aldık, kadın kolları ve gençlik kollarını kurduk. Çok iyi çalışmalarımız yürüdü.

Kadın Kolları ve Gençlik Kolları ile beraber çalışmalarımız devam ediyor. Özellikle kadın kollarımızın öncülüğünde hane ziyaretlerine başladık, il genelinde olan faaliyetlere katılım sağladık. Fakat bizim burada Artvin bölgesin de almış olduğumuz ilçe başkanlığını şu anda 710 üye sayısına çıkardık. Burada da Ak Partiden kopuşlar çok fazla, başka partilerden de katılım sağlayanlar var. Yine de diyorum kadın kollarımızın başarısıdır bu. Kadınlarımızın, gençlerin katılımı iyi” dedi.

“2024 yerel seçimlerinde İl encümenliğine niyetim var”

CHP İlçe Başkanı Taner Çakır, ilçe başkanlığına aday olmayacağını belirterek 2024 yerel seçimlerde il encümenliğine niyeti olduğunu vurguladı. Olacak seçimlerde sandık taleplerinin olduğunu aktaran Taner Çakır” 34 yıl sekiz ay özel sektörlerde çalışmış bir kişiyim. 25 yılı müdürlükte geçirdim. Toplumsal ilişkilerde devamlı olarak çalışmış birisi olarak yaş itibari ile de ne ilçe başkanlığında ne de belediye başkanlığına bir adaylık söz konusu değil. Benim derdim şu; koltuğuma liyakatli, Cumhuriyet Halk Partisi sevdalısı, Atatürk sevdalısı genç kardeşlerimizi veya genç kadınlarımızdan birinin oturmasını isterim.

Benim bundan sonra yerel parlamenterde il encümenliği konusunda CHP’li üyelerimizin teveccühü ile eğer kabul ederlerse 2024 yerel seçimlerinde İl encümenliğine niyetim var. Bundan sonra olacak seçimlerde Kadın kolları başkanımız ile de bir toplantı yaptık. Aşağı yukarı beş tane adayın yarışacağı milletvekili aday adaylığında orada da demokrasinin işlemesi konusunda, adaletli olması konusunda, CHP üyelerinin ayrışmaması konusunda sandık talebimiz vardır. Sandık istiyoruz, demokrasi işlesin istiyoruz.

Fakat erken de konuşmak istemiyorum neyin ne olacağı belli değil. Fakat sandık koyulursa hiç olmazsa şimdiye kadar olmayan, yapılmayan bir şey olur. Bizim derdimiz Artvin bölgesinde iki tane milletvekili adayımızın da TBMM de görmek” ifadelerine yer verdi.