Dikkatli Olun, Sizin de Başınıza Gelebilir!

0
121

Teknoloji geliştikçe insanların ihtiyaçlarının karşılanması için farklı çözümler getirilmiştir. Yiyecek ve içeceklerinin fizyolojik yapısının bozulmaması için kullanılan buzdolapları bunlardan biridir. Ancak garantisi bitmiş ve uzun yıllar boyunca kullanılan buzdolapları arızalanabilmekte ve pek çok sorunu da beraberinde getirebilmektedir. Çoğu kişi güvenilir bir buzdolabı tamiri hizmeti veren ustaları bulmakta zorlanmaktadır.Bu nedenle buzdolabını kendileri tamir etmek istemeleridaha büyük problemlere yol açabilir. Tamir hizmeti için işinde tecrübeli ve güvenilir bir usta ile çalışılması önemlidir.

Güvenilir Bir Tamir Ustası

Buzdolapları pek çok nedenden dolayı arızalanabilmektedir. Motor arızaları, su akıtma, buzlanma, kapağının kapanmaması gibi arızalar dolabı kullanılamaz hale getirmektedir.Bu sorunların çözümü için çoğu zaman internetten teknik servis aranmaktadır. Ancak Google arama motoruna arızanızı girip arattığınızda karşınıza bulunduğunuz şehirde kendini tamirci olarak tanıtan ve insanların iyi niyetini suistimaletmek isteyen sahtekârlar bulunmaktadır. Bu kişilerden hem maddi hem de manevi olarak zarar görmemek içinara.com.tr’ningüvenilir tamircileriyle iletişime geçebilirsiniz. Zira sadece buzdolabınız için değil pek çok ev aleti arızası için https://ara.com.tr/hizmetler/ev-aletleri adresine tıklayarakişinin ehli tamir ustalarından hizmet alabilirsiniz.

Buzdolabında Problemler Nelerden Kaynaklanır?

Mutfakların vazgeçilmez beyaz eşyalarından olan buzdolabının arızalanması yiyeceklerin sağlığı için büyük tehdit oluşturur. Arızaların ise pek çok sebebi vardır.

  • Sık yaşanan elektrik kesintilerinden sonra buzdolabı kartı yanmış olabilir. Bu durum buzdolabına elektriğin gitmesini engeller ve buzdolabı çalışmaz.
  • Buzdolapları işlevleri gereği gece gündüz çalışmaları gerekmektedir. Bu durum motor arızalarına neden olabilir.
  • Buzdolabı soğutmuyor ise gazı bitmiş olabilir.Bu durum fark edilmediğinde yiyeceklerin bozulmasına neden olmaktadır.
  • Buzdolabı kapak contası eskimiş, yıpranmış veya kurumuş olabilir. Bu durumda conta gerektiği gibi dolaba yapışmaz ve tam manasıyla bir kapanma sağlanmaz.Buzdolabı kapağı açık kalabilir ve bu durum yiyeceklerin bozulmasına ve fazla enerji tüketilmesine neden olabilir.
  • Buzdolabında meydana gelen buzlanmalar termostatın bozulduğuna işaret edebilir. Bozulan termostat, ısı ayarını algılamayarak daimi bir soğutma döngüsüne girebilir.
  • Buzdolabının dijital ayarı bozulmuş olabilir ve herhangi bir kontrol mekanizması olmadığı için etkin bir soğutma sağlayamıyor olabilir.

Tüm bu sorunların ve daha fazlasının giderilmesi için profesyonel bir tamir ustasından yardım almak her zaman faydalı olacaktır.

Tamir İçin Hizmet Nasıl Talep Edilir?

Buzdolabınız arızalandı ise sitemizden hiç vakit kaybetmeden talep oluşturabilirsiniz. Arızanın nedenini veya sorunu bildirdikten sonra site algoritması sizlere en uygun fiyatı ve hizmeti verecek tamirciler ile sizleri eşleyecek ve size 4 adet teklif gelecektir. Bu aşamada güvenilir bir hizmet almak için servisleri inceleyebilir ve site için mesajlaşabilirsiniz. Onların referans ve yorumlarına bakarak en uygun hizmet veren ile anlaşabilirsiniz.