DİSK Genel-İş Artvin Şube Başkanı Bilgin’den Açıklama “Darbeye Karşı Daha Fazla Demokrasi”

0
564

ARTVİN – Türk Silahlı Kuvvetleri bünyesinde bulunan bir grubun darbe girişiminde bulunulmasının ardından açıklamalar devam ediyor. Disk Genel İş Sendikası şube Başkanı Selim Bilgin yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Sendikamız dün olduğu gibi bugün de her türlü demokrasi dışı girişimin karşısında olmuştur. Demokrasiye, hukuka, emeğe yapılan her saldırının karşısında adaletten, eşitlikten ve özgürlükten yana tavır aldık, almaya da devam ediyoruz.

Dün demokratik siyaset zeminini kendi çıkarları uğruna yok edenler bugün yaşananların temel sorumlularıdır. Dün sokaklarda emekçilerin haklarını savunmasına izin vermeyenler,  sendikaları ve demokratik kitle örgütlerini hedef haline getirenler, toplumu kamplaştıran ve kutuplaştıranlar bugün demokrasinin herkes için olması gerektiğini anlamak zorundadırlar.

Demokrasinin zayıflaması, yargı bağımsızlığının ortadan kalkması demokrasi dışı güçleri kuvvetlendirmekten başka bir amaca hizmet etmez.

Bugünden sonra yapılacak şey, ülkemizde demokrasiyi hedef alanlara inat, demokrasiyi yeniden tesis etmek, eşitliği ve özgürlüğü herkes için daha güçlü istemektir.

Âmâsız, fakatsız her türlü darbe girişimine karşı, acilen tüm demokrasi güçlerinin ortak bir cephede buluşması ve adaletsizliğe, hukuksuzluğa, emek düşmanlığına, ayrımcılığa, savaşa karşı demokrasi, eşitlik ve barış mücadelesini yükseltmesi gerekmektedir. Darbe girişimine karşı çözüm daha fazla demokrasidir daha fazla eşitliktir.”