Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Paneli

0
813

RİZE-Doğu Karadeniz Belediyeler Birliği Başkan Vekili ve Rize Belediye Başkanı Prof. Dr. Reşat Kasap’ın panel başkanlığını yürüttüğü Birlik Bilgilendirme Toplantısı ve Paneli Rize’nin İkizdere ilçesinde bulunan Ridos Termal Otel’de yapıldı.

Başkan Kasap’ın yönettiği toplantıda, panelist olarak Trabzon Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Cengiz Çolak, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu ve İkizdere Belediye Başkanı Hasan Köseoğlu yer aldı.

Panelin öncesinde açılış konuşmasını DKBB Genel Sekreteri Mehmet Şentürk yaptı. Şentürk konuşmasında birlik faaliyetleri hakkında bilgilendirme yaptı.

Eğitimci konuşmacı olarak toplantıya katılan Marmara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Recep Bozlağan tarafından “Liderlik ve Ekip Ruhu” adlı sunum yapıldı.

Açılış konuşmaları ve sunumun ardından belediyecilikte bilgi, birikim ve tecrübe aktarımı konulu panele geçildi.

Paneli yöneten Başkan Kasap konuşmasında, panelin belediyecilikte uygulanan yönetim metotları, vatandaşlara olan yaklaşımlar, çalışmaların sürdürülmesinde ortaya çıkabilecek sorunlar ve bu sorunların önlenmesinde alınabilecek tedbirlerle ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

Panelist katılımcılar da konuşmalarında belediyecilikteki tecrübelerinden bahsederek katılımcı belediyecilik ve başarılı uygulamalar için yapılan işlerdeki estetiğin yakalanmasına vurgu yapıldı. (Hayati Akbaş)