Doğu Karadeniz için trafik kazası bilançosu açıklandı

0
117

Doğu Karadeniz’de kasım ayında yaşanan ölümlü ve yaralanmalı trafik kazası bilançosu açıklandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı, Doğu Karadeniz bölgesinde kasım ayında yaşanan ölümlü ve yaralanmalı kazaların bilançosunu açıkladı. Bölgede yaşanan kazalarda 8 kişi yaşamını yitirirken, 846 kişi yaralandı.

Emniyet Genel Müdürlüğü Trafik Başkanlığı ile Jandarma Genel Komutanlığı, Doğu Karadeniz bölgesinde kasım ayında yaşanan ölümlü ve yaralanmalı kazaların bilançosunu açıkladı. Bölgede en fazla ölümlü kaza Rize ve Giresun’da yaşanırken, Bayburt bölgede trafik kazası sonucu ölüm yaşanmayan tek il oldu.

ARTVİN’DE 1 ÖLÜ 66 YARALI

Artvin’de polis bölgesinde 33 ölümlü ve yaralanmalı, 40 maddi hasarlı trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda bir kişi yaşamını yitirirken 60 kişi de yaralandı. Jandarma bölgesinde ise 14 yaralanmalı, 6 maddi hasarlı kaza yaşandı. Bu kazalarda can kaybı olmazken, 36 kişi hastanelik oldu.

TRABZON’DA 1 ÖLÜ 200 YARALI

Trabzon’da polis bölgesinde 113 ölümlü ve yaralanmalı, 173 de maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda 1 kişi yaşamını yitirirken, 167 kişi ise ölümden döndü. Jandarma bölgesinde de 18 yaralanmalı, 13 maddi hasarlı trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda can kaybı yaşanmazken, yaralı sayısı 33 oldu.

GÜMÜŞHANE’DE 1 ÖLÜ 54 YARALI

Gümüşhane’de polis bölgesinde 24 kişi ölümlü ve yaralanmalı,25 maddi hasarlı trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda bir kişi yaşamını yitirdi, 44 kişi de hastanelik oldu. Jandarma bölgesinde ise 5 yaralanmalı, 7 maddi hasarlı trafik kazası yaşandı. Bu kazalarda 10 kişi yaralanarak tedavi altına alındı.

RİZE’DE 2 ÖLÜ 113 YARALI

Rize’de polis bölgesinde 60 ölümlü ve yaralanmalı, 84 maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalardaki 2 can kaybı yaşanırken, 88 kişi de yaralandı. Jandarma bölgesinde de 12 yaralanmalı, 9 maddi hasarlı kaza yaşandı. Bu kazalarda can kaybı olmazken, 25 kişi de ölümden döndü.

GİRESUN’DA 2 ÖLÜ 131 YARALI

Giresun’da polis sahasında 61 ölümlü ve yaralanmalı, 94 maddi hasarlı kaza meydana geldi. Bu kazalarda bir kişi can verirken, 107 kişi kazalardan yaralı olarak kurtuldu. Jandarma bölgesinde ise 10 ölümlü ve yaralanmalı, 15 maddi hasarlı kaza yaşandı. Bu kazalarda 1 kişi hayatını kaybederken, 24 kişi yaralandı.

ORDU’DA 1 ÖLÜ 262 YARALI

Ordu’da polis sorumluluk bölgesinde 159 ölümlü ve yaralanmalı, 251 maddi hasarlı kaza yaşandı. Bu kazalarda bir kişi hayatını kaybederken, 237 kişi kazalardan yaralı olarak kurtuldu. Jandarma bölgesinde ise 24 yaralanmalı, 25 de maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda da 45 yaralandı.

BAYBURT’TA CAN KAYBI YOK, 20 YARALI

Bayburt’ta polis bölgesinde 8 yaralanmalı, 20 maddi hasarlı trafik kazası meydana geldi. Bu kazalarda yaşamını yitiren olmazken, 13 kişi hastanelik oldu. Jandarma sahasında ise 4 yaralanmalı, 2 maddi hasarlı trafik kazası yaşanırken, can kaybı yaşanmadı 7 kişi yaralandı.Iste Artvinde sayi