Ekonomi Bakanlığı Uzmanları Hopa’da

0
682

HOPA– Doğu Karadeniz İhraçatcılar Birliği (DKİB) ve Hopa TSO birlikteliği ile organize edilen Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri Hopa’da Peronti Oteli Salonunda yapıldı. Seminere Hopa TSO Y.K. Başkanı Osman Akyürek, Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber ve Hopa’da faaliyetlerini sürdüren İhracatçı firma temsilcileri katıldılar.

T.C. Ekonomi Bakanlığı İhracat Genel Müdürlüğü Koordinatörlüğünde,  Hopa Ticaret ve Sanayi Odası ve Doğu Karadeniz İhracatçılar Birliği organizatörlüğünde düzenlenen ‘Dış Ticaret Bilgilendirme Semineri’ gerçekleştirildi. Peronti Otel’de gerçekleştirilen Bilgilendirme Seminerinde İhracat Müdürlüğü Şube Müdürü Mehmet Tayfun Gülle, Dış Ticaret Uzmanı Turgay Eşme ve M. Soylu Güldalı  sunumlarını gerçekleştirdiler.

Genel olarak ihracatta sağlanan devlet yardımlarının işlendiği seminerde İhracat Genel Müdürlüğü Şube Müdürü GÜLLE, yurt dışında gerçekleştirilen fuar katılımlarının desteklenmesi konusunda bilgiler aktardı. Firmaların yurt dışı fuar katılımları ve bu katılımları konusunda ortaya çıkan giderler konusunda devlettin ne tür katkıları hangi şartlarda sunduğu konusunda birtakım bilgiler paylaştı.

Türk ürünlerinin yurt dışında desteklenmesi, TURQUALITY, Pazar araştırması ve pazara girişin desteklenmesi gibi konu başlıkları uzman konuşmacılar tarafından ele alınarak birçok önemli bilgiler sunuldu.

Dinleyicilerinde sorularıyla katkı sağladığı seminer bilgi alışverişi bakımında son derece verimli geçti. Uzmanlar tarafından yapılan sunumların tamamlanmasının ardından seminer sona erdi.