Elçin, “Yaşanılabilir ve mutlu bir kent için adayım”

0
495

Artvin – CHP’nin Artvin Belediye Başkan Adayı Demirhan Elçin, gazetemizi ziyaret etti. Burada adaylığına dair açıklamalarda bulunan Elçin, AKP’yle birlikte Artvin’deki sosyal yaşamın değişime uğradığına dikkat çekti.

“Belediyeciliğin onların işi olmadığını halkla birlikte gördük” diyen Elçin, adaylık sürecine dair şunları söyledi: “Artvin merkezin çocuğuyuz ve sol kültürden gelen bir aileyiz. Yıllardır yaptığım esnaf sanatkârlar odası yöneticiliğini yapıyordum ve ‘Bu işe talip olmam lazım, ben bunu yaparım’ dedim. Belediye seçimlerinde rahmetli Emin ağabeyin kaybetmesinden sonra, herkesin bağrına ateş düştü. Dedim ki, ‘Bu emaneti tekrar çalışarak, Artvin halkına iyice anlatarak, örnek belediyecilik sergileyerek sağlayabiliriz. Akabinde de önce aday adayı, sonra da partimin genel merkezince atanarak aday oldum. İnanıyorum ki 31 Mart’ta da belediye başkanı olacağım. O günden itibaren de halkıma söz verdiğim gibi, birlikte kazanacağız, birlikte yöneteceğiz.”

ŞU AN ÇÖPLER KALKMIYOR, SU KESİK
Kent merkezinde belediyenin çözüm üretmediği projeler nedeniyle yurttaşların zorluk çektiğinin altını çizen Elçin, sözlerini şöyle sürdürdü: “Çöplerimiz kalkmıyor, suyumuz her gün kesiliyor ve çamur akıyor. Üstelik Artvin yaşamın pahalı olduğu bir kent. Belediyeler de inşaat ruhsatlarını, bir gelir kapısı olarak görmemeli.”

‘MAHALLE KOMİTELERİ KURACAĞIM’
“Sol bileşenlerin amasız fakatsız desteği söz konusu. Haziran’dan ÖDP’ye, birçok kurumla bir araya geldik, toplandık” diyen Elçin, vaatlerini dile getirerek, sözlerini sonlandırdı: “Artvin’i mutlu ve yaşanılabilir kent yapmak için adayım. 7 mahallemiz var, hangi partiden olduğu fark etmez, muhtarları toplayıp, ‘Biz belediyede bütçe hazırlıyoruz, sen de mahallenin bütçesini hazırla’ diyeceğim. O muhtara harcama yetkisi de vereceğim. Ben sadece kontrolünü yapacağım. Bütün belediye meclis toplantılarımızı, her ay başka mahallede yapacağız. Çünkü toplantıları halka açmak, dertleri yerinde dinlemek istiyorum. Birlikte yöneteceğiz dediğim şey, tam olarak bu. Mahalle komiteleri de kuracağım. O mahalleli ‘Belediye meclisinde tanıdığımın olmasına gerek yok, benim mahalle temsilcim var’ diyecek.”