Eski Vekil Budak’a Artvin’den ziyaret

0
64

CHP İl Başkanı Yusuf Orhan Atan, Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan ve İş insanı Fatih İrmiş, 14. Dönem CHP Artvin Milletvekili Naci Budak’ı Ankara’daki evinde ziyaret etti.

Kendisini ziyaret eden konuklarına teşekkür eden Budak, siyasi tecrübesini, Türkiye’nin içinde bulunduğu durumu ve bu durumdan çıkmak için görüşünü aktardı.

CHP İl Başkanı Yusuf Orhan Atan ziyaret sonrası yaptığı açıklamada,

“CHP 14. Dönem Artvin Milletvekili kıymetli büyüğümüz Sayın Naci Budak’ı Borçka Belediye Başkanımız Ercan Orhan ve Fatih İrmiş ile ziyaret ettik.  Sayın Budak Gerçekten çok değerli bir siyasetçi. Bize edindiği tecrübelerini, bilgilerini aktardı. Onu ziyaret etmek bizim için de büyük bir mutluluk oldu.  Kendisine sağlıklı bir yaşam diliyoruz” dedi.

Borçka Belediye Başkanı Ercan Orhan’da duygularını dile getirerek, “Asırlık çınarımız, 14. Dönem CHP Artvin Milletvekilimiz Sayın Naci Budak’ı Ankara’daki evinde ziyaret ettik. O’nu yakinen tanımış olmaktan onur duydum. Kısa zaman içinde bize çok önemli bilgiler paylaştı. Artvin’e selamlarını gönderdi. Kendisine sağlıklı mutlu bir ömür diliyorum” dedi

  1. NACİ BUDAK KİMDİR?

1925 yılında Artvin’in Yusufeli ilçesinde doğdu. Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. Serbest avukatlık yaptıktan sonra 14. Dönem Artvin milletvekilliği yaptı.

Deniz Gezmiş, Yusuf Aslan ve Hüseyin İnan’ın ölüm cezalarının yerine getirilmesine dair kanun tasarısına ret oyu veren 48 milletvekilinden biriydi.