Hopa’da 4 gün önce gözaltına Nurcan Vayiç gece yarısı tutuklandı

0
1633

Hopa – 4 gün önce Artvin’in Hopa ilçesinde sabaha karşı evi basılarak gözaltına alınan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ilçe yöneticisi Nurcan Vayiç Aksu tutuklandı.

Sosyal medyada “İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya hakaret ettiği” ve ‘terör örgütü propagandası yaptığı” suçlamaları ile 4 gün önce Hopa’da evine yapılan baskınla gözaltına alınan Ezilenlerin Sosyalist Partisi (ESP) ilçe yöneticisi  ve Sosyalist Kadın Meclisleri Artvin Sorumlusu Nurcan Vayiç Aksu, dün gece saatlerinde Artvin Adliyesi’ndeki nöbetçi savcılığa çıkarıldı.

Savcılıktaki ifadesi sonrası tutuklanması talebiyle nöbetçi hakimliğine sevk edilen Nurcan Vayiç Aksu, yaklaşık 3 saat süren sorgusu sonrası tutuklanarak Artvin Kapalı Cezaevi’ne gönderildi.

‘SUÇ DELİLİ YOK’

Nurcan Vayiç Aksu ile birlikte 4 gün önce gözaltına alınan ve başka bir davadan dolayı ifade verdikten sonra serbest bırakılan eşi Cemil Aksu, Nurcan Vayiç Aksu’nun tutuklanmasını gerektirecek somut hiçbir delil olmadığını belirterek “Eşim Nurcan 4 gün Artvin Eminiyeti’nde gözaltına tutuldu. Gerekçe ise sosyal medyadaki paylaşımları. Gerçekte hiçbir suç olduğuna inanmıyorum. 4 günlük süre içerisinde tutuklanması için delil üretmeye çalıştılar” dedi.

Nurcan Vayiç Aksu, 3 gün boyunca ifadesi alınmaması üzerine açlık grevine başlamıştı.