Fındık İhracatçıları Trabzon’da Buluştu

0
782

TRABZON-Karadeniz Fındık ve Mamulleri İhracatçıları Birliği (KFMİB) Yönetim Kurulu Üyeleri ile Trabzon’da kurulu bulunan ihracatçı firmaların temsilcileri Zorlu Grand Hotel’de bir araya geldi. Geceye Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu da onur konuğu olarak katıldı. Hacısalihoğlu, fındık ihracatçılarının ülkeye ve bölgemize döviz getiren çalışmalarda bulunduklarını söyledi. Meclis üyemiz Sabit Sabır’a plaket takdim edildi.

Geceye KFMİB Başkanı Edip Sevinç ve yönetim kurulu üyeleri, Trabzon Ticaret Borsası Meclis Başkanı Mehmet Cirav, Yönetim Kurulu Başkanı Şükrü Güngör Köleoğlu, Yönetim Kurulu Üyesi Engin Büyükaydın, Ferrero-Oltan Gıda’nın CEO’su Orhan Oltan, KFMİB’ne en uzun süreli başkanlık yapmış Sabit Sabır, fındık ihracatçısı Ahmet Günaydın, Fiskobirlik eski genel müdürlerinden Levent Ağca, KFMİB Genel Sekreter Vekili Bülent Cebeci, Danışman Selçuk Toramanoğlu da katıldı.

KFMİB Başkanı Edip Sevinç, fındık ticaretinin çok stresli ve sıkıntılı bir çalışma alanı olduğunu belirterek,, “Fındık bizim için bir vazgeçilemez değil, bir yaşam biçimidir. Biz bu gerçekle yaşıyoruz. Bu tür organizasyonları üyelerimizin bulunduğu diğer illerde de yapacağız” dedi.

 

SABİT SABIR’A ÖDÜL

Gecede fındık ihracatçısı ve TTSO meclis üyesi Sabit Sabır’a hizmetinin anısına plaket verildi. KFMİB Yönetiminde en uzun süre kalan ve başkanlık yapan Sabit Sabır’ın ödülünü aynı zamanda yeğeni de olan mevcut başkan Edip Sevinç, “Bende emeği büyüktür” diyerek elini öpüp verdi.

Sabit Sabır ödülü alırken yaptığı konuşmada, fındık ticaretinin, özellikle de ihracatının zor ve özverili bir iş olduğunu ifade etti.