Galip Öztürk, Gürcistan Başbakanı’nı Ziyaret Etti

0

BATUM-Metro Holding Kurucu Onursal Başkanı Galip Öztürk, Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili’yi makamında ziyaret etti. Avter’e bağlı Avrasya Georgia adlı şirketinin Gürcistan’da devam eden projeleri hakkında başbakana bilgi veren Öztürk, planlanan yeni projelerini de paylaştı.

Öztürk ve beraberindekiler ziyaret sırasında Batum’da ‘METROCITY’ adıyla yükselecek olan projeye ilişkin başbakana son değişiklik ve yenilikleri anlattılar. 38 bin 525 m2 arazi üzerine 101 bin m2 inşa edilecek olan kompleks içinde; biri 203, diğeri 118 odalı olmak üzere iki hotel, AVM ve rezidans ve sağlık merkezleri yer alırken, sahili, plajı ve marinası olacak şekilde tasarlanan projenin toplam 120 milyon dolara mal olacağı Öztürk tarafından Garibashvili’ye detaylarıyla anlatıldı.

Öztürk’ün ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren ve bunu sosyal medya hesaplarından paylaşan Gürcistan Başbakanı Irakli Garibashvili, Gürcistan’da yapılan yatırımlar ve bağışlar için Öztürk’e teşekkür etti.

Sağlık Bakanlığı’nın, Gürcistan’da Pediatrik Onkoloji Servisi kurmayı planladığını belirten Garibashvili, söz konusu servisin yapımı için hükümet, sivil toplum kuruluşları ve uluslararası kuruluşların desteği ile oluşturulacak “Dayanışma Fonu’na” Öztürk’ün de desteğini istedi.

ÖZTÜRK’TEN ‘DAYANIŞMA FONU’NA DESTEK

Batum’da yapılan yatırımların yanı sıra sosyal sorumluluk projelerine de katkı sağlayan hayırsever işadamı Galip Öztürk, geçtiğimiz yıl Gürcistan Lösemili Çocuklar Vakfı’na 500 bin GEL (yaklaşık 285 bin dolar) bağışta bulunmuştu. Öztürk, Dayanışma Fonuna destek olmak amacıyla 2. kez 500 bin GEL bağışladı.

Batum’un turizm potansiyelinin de konuşulduğu ziyarette, Öztürk’ün mevcut yatırım projeleri ile yaklaşık 3 bin kişiye istihdam sağladığını ifade eden Başbakan Garibashvili, Batum’da ‘METROCITY’ adıyla yükselen, hotel, AVM, rezidans ve sağlık merkezlerinde Gürcü gençlerin staj görmesini temenni etti.