Genel kültür yarışmasında kendinizi sınamak ister misiniz?

0
508

Çeşitli medya organları sık sık bilgi yarışması düzenler. Çünkü insanlar bilgi yarışmalarına büyük ilgi gösterir. Her zaman en çok izlenen programlar arasında bilgi yarışmaları ilk sıralarda yer alır.

İzlediğiniz her genel kültür yarışması size yeni yeni bilgiler kazandırır. Yarışmacılar birlikte heyecanlanır, sorulara birlikte yanıt ararsınız. Böylece vaktin nasıl geçtiğini anlamazsınız.

Üstelik diğer programlar gibi vaktinizi boşa da harcamamış olursunuz. Edindiğiniz her yeni bilgi genel kültürünüz arttırır. İnsanlar arasında konuşacak daha fazla konunuz olur. Daha fazla sohbete dahil olur, hemen her konuda söyleyecek bir söz bulursunuz.

Bilgi yarışması meraklıları her zaman bu meraklarının faydasını görürler hayatlarında. Çünkü bilgi bütün kapıları açan bir sihirli anahtar gibidir. Bilgi sahibi değilseniz ilerlemeniz, başarılı olmanız şansa kalmıştır. Ama bilgili biriyseniz zaten şans her zaman sizin yanınızdadır. Bilgi yarışmalarına katılanlar için de bazen “çok şanslı, çok şanssız” deriz. Oysa çok bilgili olan aynı zamanda çok da şanslıdır, çünkü bizim şans sandığımız başarı her zaman onun yanındadır. Çünkü, bilgisiz biri en kolay, en şanslı soruyu bile yanıtlayamazken, bilgili bir insan en zor soruları yanıtlamakta ne tereddüt yaşar, ne de vakit kaybeder.

Akıllı telefonu olanların ücretsiz olarak indirip kullanabileceği Zamazingo Bilgi Yarışması da boş zamanlarınızı boşa harcamamanızı sağlar. Bu uygulamadan bilgi yarışmalarına katılarak kendi sınayabilir, hoşça vakit geçirebilirsiniz.