Giresun Görele’de Artvin Sevdalısı

0
809

HOPA – Artvin Hopalı girişimci Coşkun Çelik Giresun’un Görele İlçesinde pastane açtı.

Coşkun Çelik eşi Leyla Çelik’le birlikte Giresun’un Görele İlçe Merkezinde Değirmen Pastanesi adıyla iş yeri açtı.

Aslen Artvin Hopalı olan Coşkun Çelik yaklaşık 4 yıl önce değişik nedenlerden dolayı yerleştiği Görele İlçesinde açtığı pastaneyle Artvin’in tanıtımına katkı sunuyor.

Görele’de 4 yıl boyunca pastane ürünleri imalatlı yapan Çelik geçtiğimiz günlerde açtığı Değirmen Pastanesiyle işletme sahibi oldu.

Çelik, 4 yıldır Görele’de yaşadığı bu süre içerisinde pastane mamullerinin üretimini yapıp piyasadaki iş yerlerine sattığını ifade etti.

Geçen süre içerisinde eşiyle birlikte iş yeri açmaya karar verdiklerini kaydeden Coşkun Çelik “Burada Artvin’in kültürünü, insanının mütevaziliğini, samimiyetini, sıcak kanlılığını tanıtıyoruz. Artvin’imizin gönüllü turizm elçiliğine soyunduk. Bu iş yerine gelen her müşterimize Artvin’i anlatıyoruz. Burada Artvin hakkında olumsuz düşüncelere sahip insanların fikrini değiştiriyoruz. İş yerimiz pastane olmanın yanı sıra Artvin Turizm elçiliği gibi Artvin’i tanıtma adına bölge halkına hizmet veriyor. Eğitim için son dönemlerde Görele’ye gelen Artvinli öğrenci sayısı artmaya başladı. Bu öğrencilerimize de elimizden geldiği kadar sahip çıkmaya çalışıyoruz” dedi.

Gurbette iş yapmanın zorlukları olduğunu kaydeden Çelik kısa sürede ilçede ilçenin sevilen esnaflarından birisi olmayı başardıklarını söyledi. Dürüstlük, sevgi, saygı ve hoş görünün iş dünyasında ve toplumda her kapıyı açtığını ve bu değerlere sadık kaldıkça da insanın çevresinin genişlediğini sevenlerinin arttığını kaydeden Çelik “Bu biz Artvinlilerin genel yapısında var. Vatanını, bayrağını, devletini seven insanlarız. Her gittiğimiz yerde bu değerler sayesinde kendimize iş aş bulabiliyoruz. Allah’a şükürler olsun 4 senedir buradayız. Sevenimiz sayanımız çok. Allah utandırmazsa bu açtığımız mekânla da belli bir süre burada vatandaşlarımıza hizmet etmek istiyoruz. Gelecekte bir gün elbette Artvin’e dönme planımız var. 10 sene sonra olur 15 sene olur ama döneceğiz. Yolu Görele’ye düşen tüm hemşerilerimizi mekanımıza bekliyoruz. Burada bir kardeşleri var bütün hemşerilerimizin bunu bilmesini isterim” diye konuştu.

Coşkun Çelik devamında; “Burada öğrencilerimizin her zaman destekçisiyiz. Sade Artvinlilere değil nereli olursa olsun öğrencilere elimizden gelen desteği vermeye hazırız. Öğrenciler bir şehrin gelişmesine sadece ekonomik anlamda değil her anlamda katkı sağlar. Bunun bilincindeyiz. Bu öğrenciler bu ülkenin geleceği bu ülkeyi yarın onlar yönetecek. Öğrencilerimizin her türlü organizasyonuna destek vermeye hazırız” dedi.

Çelik Görele’nin insanıyla, kemençesiyle, doğasıyla kültürüyle çok güzel, gezilip görülmesi gereken şirin bir Karadeniz sahil ilçesi olduğunu söyleyerek “Görele Kemençenin Başkenti olarak bilinir. Vatandaşlarımızın bu şirin ilçeye gelip bu güzellikleri yerinde görmesini isterim” diye konuştu.

Coşkun Çelik son olarak, Değirmen Pastanesi’yle kuru pasta, kek, yaş pasta, peynirli kıymalı börek, tereyağlı su böreği, meşhur Görele Burması, baklava ve diğer tatlı çeşitlerinin yanı sıra organizasyon ve düğün siparişleriyle de Görele halkının hizmetinde olduklarını söyledi.