Gönüllü Hayırcılar Alanlarda Çalışmalarına Devam Ediyor

0
572

ARTVİN-16 Nisan Referanduma sayılı günler kala gönüllü Hayırcılar Artvin’i karış karış gezmeye devam ediyor.

Tarihi 16 Nisan Referandumu öncesinde çalışmalar hız kazandı. 16 Nisan Pazar günü gerçekleşecek olan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi için Anayasa Değişikliği Halk oylaması kapsamında Evet ve Hayır’cılar çalışmalarına yoğunluk verdi.

Çalışmalar kapsamında Gönüllü Hayırcı grup Artvin ve ilçelerinde çalışmalarına devam ediyor. Grup bu hafta sonu Artvin Yusufeli ilçesinde gezerek vatandaşları 16 Nisan Referandumu hakkında bilgilendirip Hayır için destek istediler.

Kısa bir açıklama yapan grup, yaptıkları çalışmanın hiçbir siyasi parti ekseninde olmadığını vurgulayarak grup olarak şahsi düşünceleriyle böyle bir çalışma yaptıklarını ifade ettiler.

Grup, “16 Nisan’da gerçekleşecek olan Referandum bu ülkenin dönüm noktasıdır. Bu ülke Cumhuriyetine, Demokrasisine bağlı bir ülkedir. Bu millet zamanında Gazi Mustafa Kemal Atatürk’e bile tek adamlık vermemiş demokrasinin gereklerini her zaman üstün tutmuştur. Bugün gelinen nokta da demokrasinin TBMM’den ve vatandaşlardan alının tek kişinin eline verilmek isteniyor. Bu millet buna asla izin vermeyecektir.

Biz gönüllü Hayırcılar olarak bu 16 Nisan Referandum ’un önemi vatandaşlarımıza daha iyi anlatabilmek için sokaklardayız. Elimizden geldiğince bunları vatandaşlarımıza anlatmaya çalışacağız. Ve Demokrasiyi tek bir kişiye vermeyi düşünen zihniyete en iyi cevabı 16 Nisanda vereceklerine inanıyoruz” diye konuştular.