Hakan Bekar da Mv. aday adayı oldu

0
74

Artvinlilerin yaşadıkları illerdeki aday adaylık müracaatları devam ediyor. Artvin Hopalı Hakan Bekâr’da İstanbul 1. Bölge CHP Milletvekili aday adaylığı başvurusunda bulundu.

Hakan Bekar başvurusu ardından yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “14 Mayıs 2023 Pazar günü yapılacak 28. Dönem Genel Seçimleri için İstanbul 1. Bölge CHP Milletvekili Aday Adaylığı başvurumu yaptım. Ülkemizin seçkin ekonomistlerinden biri olan Sayın Selin Sayek Böke hocamızla mülakatımı gerçekleştirmiş olmaktan ayrı bir övünç duydum.

Tüm aday adayı arkadaşlarıma başarılar diliyorum. Seçilmem halinde TBMM’ de milletimi, kentimi, doğamızı en iyi şekilde temsil edeceğime söz veriyorum”.

ÖZGEÇMİŞ:

Hakan Bekar açıklaması ardından Özgeçmişi ile ilgili şu açıklamayı yaptı: “Lisanslı Harita ve Kadastro Mühendisiyim. 1968 yılında Artvin’in Hopa ilçesinde doğdum. Evliyim ve iki çocuk babasıyım. İlk, orta ve lise eğitimimi Artvin’de, üniversite eğitimimi Karadeniz Teknik Üniversitesi Harita Kadastro Mühendisliği Bölümü’nde tamamladım. Meslek hayatıma bir yıl özel sektörde, iki yıl Murat Karayalçın Başkanlığı’nda Ankara Büyükşehir Belediyesi’nde, 16 yıl Kadastro Genel Müdürlüğü’nün çeşitli birimlerinde Kontrol Mühendisi olarak sürdürdükten sonra kurumun açmış olduğu lisans sınavını kazanıp devlet memurluğundan ayrıldım. Almış olduğum lisans ile on üç yıldır İstanbul’da ‘’Lisanslı’’ Harita Kadastro Mühendislik Bürosu ve HBS Harita Şirketi olarak mesleki faaliyetlerime devam ediyorum.

Meslek hayatım boyunca; üyesi olduğum HKMO’nın çeşitli kurullarında, Emek Örgütü KESK, Yapı-Yol Sendikası İstanbul Şubesi Disiplin Kurulu Başkanlığı gibi görevlerde bulunarak emek ve meslek mücadelesi verdim. Memleketim Artvin’le ilgili birçok dernek yönetiminde ve danışma kurullarında bulundum. Artvinliler Hizmet Vakfı’nda uzun süre yöneticilik ve iki dönem başkanlık yaptım. Bu süre zarfında öğrenciler, engelliler, sporcular ve sanatçılarla yakın temas içinde bulundum.

Ülkemizin en büyük çevre davası olan Cerattepe davasının davacılarından, çevre ve doğa savunucularından oldum. Halen Artvin Dernekler Federasyonu Başkanı olarak halkımıza bu alanda hizmet etmekteyim.

30 yıllık meslek hayatım ve emek mücadelem ile 26 yıllık STK yöneticiliklerimden ve on üç yıldır da İstanbul’da yaklaşık kırk bin kişiye vermiş olduğum Harita Kadastro hizmetlerinden edindiğim tecrübem, deneyimimi ve tanınırlığımı partimin menfaatleri doğrultusunda en verimli şekilde kullanabilmek ve topluma daha iyi hizmetlerde bulunabilmek için 28. Dönem CHP İstanbul 1. Bölge Milletvekili Aday Adayı oldum.”