Halkoyunları Ekibi Antalya Yolcusu

0
658

Artvin Atabarı 08 Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları ekibi 02-03 Aralık tarihleri arasında Antalya’da gerçekleşecek olan Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz Dal Türkiye Şampiyonası’na katılmak üzere yola cıktı.

Türkiye Halk oyunları federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan Büyükler Geleneksel Düzenlemesiz Dal Türkiye Şampiyonası 02– 03 Aralık 2016 tarihleri arasıda Antalya’da gerçekleşecek. Şampiyonaya ilimiz temsilen Atabarı 08 Gençlik ve Spor Kulübü halk oyunları ekibi katılacak.

30 kişilik kafile şampiyonaya katılmak üzere otopark önünde çok sayıda vatandaşın katılımıyla uğurlandı. Kostümlerini valizlerine koyan ve şık kıyafetleriyle yarışmaya katılmak üzere yola çıkan temsilcimiz Trabzon havaalanından Antalya’ya indi.

Bu Ekip Başka Ekip
Türkiye şampiyonasında ilimizi temsil edecek olan kafile bu kez farklı bir ekipten oluşuyor. Artvin’de halk oyunları denilince akla gelen kim varsa 30 kişilik kafile içinde yer alıyor. Tamamı halk oyunları eğitmenlerinden oluşan ekibin ilk hedefi birincilik.

Hedef Birincilik
Kulüp başkanı Hüseyin Er, iyi bir çalışma sezonu geçirdiklerini belirterek amaçlarının birincilikle Artvin’e dönmek olduğunu ifade söyledi. İlimizin geçmişten günümüze kültürünü en iyi şekilde yansıtan ve dünya çapında üne sahip olan halk oyunlarımızı yaşatmak için gayret ediyoruz. Antalya’da, düzenlenecek olan Türkiye Şampiyonasına katılacak olan ekibimizin derece ile ilimize döneceğine inanıyor, başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı. Bizde gazetemiz çalışanları olarak ekibimize başarılar diliyor. Birincilik kupasıyla memlekete dönmelerini temenni ediyoruz.

Haber: Adem Güngör