Hatice Nur Ersöz’den anlamlı kampanya

0
843
Artvin Engelliler Derneği, Kadın Girişimciler Derneği Başkanı, Artvin Faal Gazeteciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Hatice Nur Ersöz

Artvin Engelliler Derneği Başkanı, Kadın Girişimciler Derneği Başkanı ve aynı zamanda Artvin Faal Gazeteciler Derneği Yönetim kurulu üyesi olan Hatice Nur Ersöz’den HAYDİKO Derneği’ne destek vermek amacıyla sokak hayvanlarının kış soğuğunda korunabilmesi, bakılabilmesi için bir kampanya başlattı.

Her ay maaşından 20 TL kestirmek için talimat veren ve sembolik yardım ile bir kıvılcım çakan Ersöz, duyarlı Artvin Halkı’nı bu kampanyaya davet etti. HAYDİKO’nun kuruluşundan beri sokak hayvanları için verdiği olağanüstü çabanın takdire şayan olduğunu belirten Ersöz;
“Artvin’de Sokak hayvanlarını korumak amacıyla HAYDİKO kuruldu. O günden beri canla başla çalıştılar. Ben yakından takip ediyorum. Hele hele Yenimahalle’de oluşturulan yaşam köyünde 100’ü aşkın sokak köpeği var. Bunların beslenmesini HAYDİKO yapıyor ve bu nedenle bugüne kadar 20 bin TL borçlandılar. Ben küçük bir bağışla bir kampanya başlatıyorum. Maaş aldığım bankama talimat verdim.

Maaşımdan her ay verdiğim otomatik ödemeyle maaşımdan bir miktar kesilecek. Bu miktarı daha yükseğe de çıkaracağım. Benim gibi emekli olan güzel yürekli insanlara sesleniyorum. Bu güzel insanlara, hayvanlara kendini adamış Emel Meriç gibi güzel ve duyarlı insanlara biz de küçük katkılar sunabilir, bu güzel çalışmaya katkıda bulunabiliriz. 20-30 TL sizin için küçük olabilir ama inanın buradaki canlar için çok önemli çok büyük ve anlamlı bir bağış olacaktır.

HaydikoArtvin

Bakın dışarı çıkıp 5 dakika durun dayanamazsınız hipotermi geçirirsiniz. Ben sendikaları, odaları, şahısları, vakıfları kamu ve özel kurumları bütçeleri ölçüsünde bu güzel kampanyaya davet ediyorum. Çünkü HAYDİKO gerçekten çok çok güzel bir çalışma ile bu sokak hayvanlarına sahip çıkıyor, Yaşam köylerinde akşam sabah bakıyor, besliyor. Bugüne kadar kendi imkânlarıyla yapmışlar. Ama artık güçleri kalmadığı için ben bir kıvılcım yakıyorum.

Ersöz’ün başlattığı kampanya ile ilgili açıklamada bulunan HAYDİKO gönüllüsü Emel Meriç, “Biz HAYDİKO olarak sokak hayvanları için Yenimahallede kendi çabalarımızla bir şeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama tükenmek üzereyiz. ACİL!!! Kapalı alandalar ve yiyecek bulamazsak hiç şansları yok. Lütfen Haydiko Artvin facebook sayfasında yaklaşık 1000 takipçi var. Herkes bir kilo mama gönderse 1 ayı rahat geçiririz. Mamamız kalmadı hiç.

#haydikoartvin
www.patifood.com adresinden mama kumbarasına giriyor, ordan artvin ilini seçiyor ordan Haydiko Artvin i seçiyorsunuz hemen oradaki mamalardan bütçenize göre alıyorsunuz. Sonra bize gelince biz mamaları canlara ulaştırıyoruz? Ha uğraşamam derseniz de aşağıdaki Iban numarasına bağış gönderirsiniz biz alırız ☺ 
Ben HAYDİKO’NUN HESAP NUMARASINI SİZLERLE PAYLAŞIYORUM. 
IBAN: TR 4800 0100 0148 7076 4777 5001
Hesap adı: HAYVANLARI DOĞAYI İNSANLARI KORUMA
Ziraat Bankası Artvin Şubesi

Haber: Sami Özçelik