HAYDİKO Artvin’den Artvin Belediyesi’ne sorular

0
701

Hayvanları Doğayı İnsanları Koruma ve Yaşatma Derneği (HAYDİKO) facebook hesabından yaptığı açıklamada Artvin Belediyesi’nin yanıtlaması isteğiyle 7 başlıkta sorular yöneltti.

Artvin Belediyesine soruyoruz!
1- Saat 17.00’den sonra ve haftasonları veteriner kliniği çalışmıyorken gece 23.00 civarında hayvan toplama aracı haybulans Çayağzı mahallesi ve İskebede ne yapmaktadır?

2- Belirtilen mahallelerde hep beslediğimiz hayvanlar azalmıştır. Bu hayvanlar nerede?

3- Yasada kısırlaştırma veya tedavi dışında toplama yapılamaz denmesine, hayvanların toplanıp yerleşim yerleri dışına bırakılması suçtur denmesine rağmen ne yapılmak istenmektedir?

4- Sokaktaki hayvan sayısını azaltmak adına yeşil alan tahsisi yapılmasını istememize rağmen neden talebimize olumlu cevap verilmemiştir?

5- Yüzyıllar önce evcilleştirilip biz insanlara mahkum edilen bu hayvanların yerleşim yeri dışına atılmaları halinde ölecekleri bilinmesine rağmen, üzerinde “merhamet etmeyene merhamet olunmaz” yazılı bir araçla toplanıp sürgün edilmeleri nasıl açıklanır?

6- Hayvanların da zarar görmeyeceği bir çözüm bulmak için işbirliği taleplerimiz neden reddediliyor?

7- Yasalar gayet açıkken yasalara aykırı hareket eden kurumlar neden denetlenmiyor?

#hayvanlarıkoruyalım #hayvanhakları #hayvanhaklarinasaygi#hayvanlarınsesiol #hayvanlarasahipçıkalım #hayvanlaraeziyetehayır

Artvin Belediyesine soruyoruz!1- Saat 17.00'den sonra ve haftasonları veteriner kliniği çalışmıyorken gece 23.00…

Haydiko Artvin paylaştı: 27 Mayıs 2018 Pazar