HELP Proje Toplantısı Bilgilendirme Ziyareti

0
619

ARTVİN – Avrupa Birliği tarafından finanse edilen, Avrupa Bakanlığı kontrolünde Türkiye Ulusal Ajansı tarafından koordine edilen ve Artvin İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından yürütülen “How to Educate Pupils With Lower Possibilities: Development of ICT-Aided Teaching Materials and Methodology to Enhance Digital and Entrepreneurial Competences for Pupils In Disadvantageous Position for Use in Laptops and Iphones” isimli projenin uluslararası III. toplantısı İtalya / Vigola Vattaro’da 2 gerçekleşti.

Toplantıya proje yürütücüsü Aybike Kurt Gültekin, Hazan Aydın, Sevgi Karahan ve Uygur GÜMÜŞ ile yerel ortaklardan olan Kazım Karabekir Anadolu Lisesinden Okul Müdürü Erdoğan Öztürk ve Müdür Yardımcısı Devrim Özbayrak katıldı.

Ayrıca toplantıda Macar, Romen, Slovak ve İtalyan proje ekipleri de hazır bulundu. Toplantıdan sonra çeşitli kurumlar ve okullar ziyaret edildi.

Toplantıya katılan grup Artvin İl Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci’yi ziyaret ederek konu ile ilgili bilgi verdi. Proje ürünleri arasında yer alan kitaplardan, yapılan incelemeler ve gözlemlerin sonuçlarından bahsedilirken ilerleme kaydedildiği ve planlanan aşamaların sırası ile tamamlandığı belirtildi.

Milli Eğitim Müdürü Abdulcelil Kahveci ise; “bilgi ve teknoloji çağındaki gelişmelerin eğitime yansımasını çok önemsiyoruz ve bu tür projeler ile hem yerel hem uluslararası gelişmeleri yakinen takip edebiliyor ve iyi uygulamaları kendi sistemimize adapte edebiliyoruz. HELP projemizin de öğrencilerin girişimcilik ve bilişim becerilerine katkı sunacağına inanıyorum” dedi.