Hopa Belediye Başkan Aday adayı Murat Özçep seçim çalışmalarına devam ediyor

0
968

Hopa- Cumhuriyet Halk Partisi Hopa belediye başkan aday adayı Murat Özçep seçim çalışmaları çerçevesindeki kurum ziyaretlerine devam ediyor. Bugün Artvin Faal Gazeteciler Derneği ve Artvin Gazeteciler Cemiyeti Üyesi olan, Hopa ve Artvin’de çalışma yapan gazetecilerle kahvaltıda bir araya gelerek fikir alışverişinde bulundu, aday adaylığı programından bahsetti.

Toplantıya dernek başkanı İsmet Başar, Turan Şentürk, Sami Özçelik, Özdemir Bağdatlı, Hayati Akbaş, Yüksel Yeğen, Adem Güngör, Aydın Tatar gibi isimler katıldı.

MuratOzcepBasinToplantisi2

Kahvaltılı Basın toplantısında Hopa’nın çözüm bekleyen başta su sorunu olmak üzere, trafik, altyapı, sosyal yaşam ve çevre temizliği gibi pek çok konu masaya yatırıldı. Murat Özçep aday adaylığı ve adaylığı sürecinde ve daha sonrasında olası başkanlık döneminde basın ile ‘Hep Beraber’ hareket etmenin önemini vurguladığı toplantıda, basın emekçilerinin taleplerini ve eleştirilerini dinledi.

RANTÇI DEĞİL HALKÇI BELEDİYE

Toplantıda konuşan Murat Özçep ‘Biz belediyeye talip olurken her zaman her şeyi halkımızla birlikte şeffaf bir şekilde yapmaya söz veriyoruz. Biz yarın seçim olacakmış gibi ekibimizle seçime hazırız. Bizim belediyemiz rantın değil halkın belediyesi olacaktır. Biz yıkmaya değil, yeniden daha iyiyi yapmak için bu göreve talip olduk. Biz şu ana kadar başkanlık yapmış çok değerli başkanlarımızın yaptıklarından daha farklı ve ilçeyi daha da ileri noktalara taşıyacak projeleri hayata geçirmek için adayız. Bunu ortaya koymasaydık adaylıkla da işimiz olmazdı.

Bizim en önemli projelerimiz arasında Belediye Bütçesinin şeffaflığı bulunmaktadır. Hopa’da sorunlar yerinde tespit edeceğiz. Bunun için her mahallemizde halk meclislerini kuracağız. Her mahallemizin sorunlarının nasıl-ne zaman ve hangi bütçeyle çözüleceğini halkımız önceden bilecektir. Aldığımız kararları halk meclislerinde hep beraber alıp birlikte hayata geçireceğiz. Burada da gazeteci arkadaşlarımıza büyük görev düşüyor. Aynı zamanda belediye meclisi toplantılarına da gazeteci arkadaşlarımızı davet edeceğiz. ’dedi.

SİLAHSIZLANMA PROJELERİ GELİŞTİRİLEBİLİR
Toplantıda konuşan gazeteci İsmet Başar’ın, “yöre halkının ve bürokratların silah kullanımına dikkat çekerek farklı bir izlenim yaratmak adına silahsızlanma projesinin hayata geçirmeyi düşünüyor musunuz” sorusuna “Ben yaşadığım bir olay sonrası 15 yıldır silahı üzerimde taşımıyorum. Önemli bir konu. Bu konuda göreve geldiğimizde yetkililerle görüşmeler yapabilirim, ama önce seçilmem lazım” dedi

54 YILDIR İLK DEFA BASIN TOPLANTISI YAPAN İL GENEL MECLİSİ ÜYESİ BENİM
Basın emekçileri ile gerçekleşen toplantıda Murat Özçep ‘Görevim boyunca hep basınla içli dışlı oldum. Cerattepe sürecinde ve kamuoyunda ‘Hopalı Gençler’ olarak bilinen tutuklanan arkadaşlar için iki adet basın açıklaması yaptım. Hatta bu yüzden 3 ay hak mahrumiyeti aldım. 54 yıl boyunca basın açıklaması yapan tek il genel meclisi üyesi benim.’dedi.

ÖNÜMÜZDE ÖRNEK BELEDİYELER VAR

Özçep, “Ovacık Belediyesi, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi, Nilüfer Belediyesi, Kadıköy Belediyesi gibi belediyelerin programlarını ve çalışmalarını örnek alarak inceliyoruz. Biz çok çeşitli konulara kafa yoruyoruz. 7’den 70’e Hopalı her hemşerimin sorunu benim sorunum olacaktır ve o sorunu çözmek de benim omuzumda duran bir görevdir.

Hopa’nın ülkemizin önemli bir sınır ilçesi olduğunu biliyoruz. Hopa’da insan trafiğinin sürekli arttığını, Hopa’nın önemli bir ticaret ve turizm merkezi olduğunu. Bu gelişmeleri ilçemiz lehine değerlendirmek ve yeni istihdamlar yaratacak projelerin geliştirilmesinde yerel yönetim olarak öncülük yapacağımızın da bilinmesini istiyorum” diye konuştu.

Olası başkanlık durumunda belediyenin basın biriminin yerel basın ile nasıl birlikte hareket edeceğinin de konuşulduğu kahvaltı etkinliği toplu fotoğraf çektirilerek sona erdi.