Hopa Belediyesinden 20 Milyon Tl’lik Yatırım

0
641

HOPA – Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan basın mensuplarıyla bir araya gelerek 2,5 yılda Hopa ilçesinde yapılan yatırımları anlattı. Başkan Nedim Cihan yaptığı açıklamada şunları söyledi: ‘’30 Mart 2014 yerel seçimlerinde sizlerin teveccühü ve tercihi ile Belediye Başkanlığı görevini üstlendiğimiz günden beri Meclis Üyelerimiz ve tüm personelimiz ile birlikte Hopa’da yıllarca çözülmemiş sorunların çözümü ve bölgemizi geleceğe en doğru şekilde taşımak için gerekli yatırımların yapılması maksadıyla var gücümüz ve ilk günkü heyecanımızla çalışmaya devam ediyoruz.

Bu şirin ilçemizi sosyal, ekonomik ve kültürel anlamda hep birlikte daha ileriye taşıyabilmek için Hopa Belediyesi olarak olmazsa olmaz projelerimizi hayata geçirmeye başladık. Söz verdiğimiz ve bunların içinde bulunan, Kültür evi Projesini, İsmet Acar Kültür Sokağı Projesini, Balıkhane Projesini, Mezbahane Projesini, Köylü Pazarı Projesini, 14 Mart Parkı Peyzaj Projesini, Kars Caddesi Peyzaj Projesini, Belediye Parkı Peyzaj Projesini, Üst geçit ve Köprülerin Işıklandırılmasını, Çocuk Parklarını tamamladık.

Yapımına başlanan Derin Deşarj Projesi devam etmektedir. Önümüzde ki süreçte hayata geçireceğimiz ve proje çalışmalarının başlatıldığı projelerimiz arasında Büyük Sahil Dolgu Alanı Projesi, Belediye Hizmet Binası Projesi, Su Arıtma Tesisi Projesi, Düğün Salonu Projesi, Otogar Projesi, Çok Amaçlı Sinema ve Konferans Salonu Projesi yer almaktadır. Bunun yanında 3 yıl içerisinde vatandaşımız uzun yıllar mağdur oldukları bölgelerde yol betonlama, asfaltlama, taş duvar ve parke yol çalışmalarımız olmuştur. Özellikle Sundura Mahallemiz, Cumhuriyet Mahallemiz, Merkez Kuledibi, Yukarı Kuledibi, Kars Caddemiz, Orta Hopa Mahallemiz, Bucak Mahallemiz, Nefer Yolu ve Şahintepesi’nde ki çalışmalarımızdan ötürü Hopa halkının geleceğe yönelik yol sorununu halletmiş bulunuyoruz. Uzun yıllar teknik ve makine desteği anlamında sorunlar yaşayan belediyemize 3 yıl içerisinde 18 adet sıfır ve ikinci el olmak üzere araç desteği sağlayarak makine parkımızı genişlettik.

İnsan şehrin şehirde insanın aynasıdır diyerek çıktığımız bu hizmet yolunda, mısır ekmeğimizi, yoğurdumuzu, lahanamızı, çayımızı, balığımızı, atmacamızı, bağımızı, bahçemizi unutmadan, mahallede ki komşuluğumuzu, sokaktaki merhabalarımızı, sahilimizde ki güneşin batışını, denizin dalgasını, yağmurun sesini ve çocuklarımızın neşesini koruyarak, Hopa’yı kültürüyle, turizmiyle, ekonomisiyle, birlik ve beraberliğiyle daha güçlü bir ilçe haline getirme yolunda çalışmalarımız devam edecektir. ‘’ dedi.