Hopa Belediyesinden Şoförlere Uyarı

0

HOPA – Hopa Belediyesi okulların açılmasına sayılı günler kala okul çıkışları ve girişlerine yaya yolu çizgisi yaparak şoförleri uyardı.

Hopa Belediye ekiplerinin Orta Hopa’da bulunan Yavuz Selim Ortaokulu-Sağlık Meslek Lisesi, Hüsnü Ciner İlkokulu, Metem’in ve Atatürk Lisesi ve Sundura Mahallesinde bulunan 14 Mart İlkokulu ve Atatürk Ortaokulu giriş ve çıkışları, Nuri Vatan Anadolu Lisesi ve İmam Hatip Anadolu lisesinin önlerindeki araç geçiş yollarının üzerine yaya yolu çizgisi çektiler.

Başkan Nedim Cihan bilindiği gibi 19 Eylülde okullar açılıyor. Bizlerde Şoförlerimizin daha duyarlı olması için ve öğrencilerimizin de gelişigüzel değil yaya çizgilerinim bulunduğu yollardan geçerek oluşabilecek bir tehlikenin önüne geçelim istedik.

Buradan şoför kardeşlerimi bir kez daha uyarıyorum. Lütfen okulların bulunduğu merkezlerde hareket ederken mümkün olduğu kadar az korna çalalım, yavaş gidelim ve öğrencilerimizin hayatını tehlikeye atmayalım. Biz sadece uyarı amaçlı bir çalışma sergileyelim istedik” dedi.