Hopa CHP’de sıcak gelişme: Eski başkan Kasımoğlu aday adaylığından çekildi

0
1351

Turan Kasımoğlu, CHP Hopa İlçe Yönetimi’nin taraflı olduğu gerekçesiyle partisinden istifa edeceğini ve aday adaylığından çekileceğini duyurdu.

Yerel seçimlere yaklaşırken Hopa’da 8 aday adayının yarıştığı Cumhuriyet Halk Partisi’nde sıcak gelişmeler yaşanmaya devam ediyor. Bir önceki dönem belediye başkanı ve belediye başkan aday adaylarından Turan Kasımoğlu, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımla aday adaylığından çekileceğini ve partisinden istifa edeceğini duyurdu.

CHP İLÇE YÖNETİMİ TARAFLIDIR

Turan Kasımoğlu yaptığı paylaşımda: “CHP ilçe yönetimi demokrasiyi ve adaleti sonuna dek koruyup savunması gerekirken aksine taraflı davranması, yedi aday adayını yok sayarak tek bir aday üzerinde ısrarcı olması kabul edilebilir bir davranış değildir. Sabırla, sükunetle bu süreci izledim fakat yanlışlarda diretilmesi, şahsıma düşmanca davranılması beni bir karar almaya itti” ifadelerine yer verdi.

İSTİFA EDİYORUM

Kasımoğlu açıklamasının devamında: “Gelinen bu noktada CHP belediye başkanı aday adaylığından çekiliyorum. CHP üyeliğinden istifamı pazartesi günü ilçe seçim kuruluna vereceğim. Şu anda görevde olan ilçe yönetimi orada kaldığı sürece CHP ile hiçbir ilişkim olmayacaktır. Her sonun yeni bir başlangıç olduğunu düşünüyorum” dedi.

Turan Kasımoğlu’nun bu açıklamasından sonra CHP Hopa ilçe yönetiminin tavrının ne olacağı ve Kasımoğlu’nun bağımsız veya başka bir partiden aday olup olmayacağı merak konusu.