Hopa, Hopaspor için bir kez daha tek yürek oldu

0
559

Hopa’daki sivil toplum kuruluşları, Bölgesel Amatör Ligi (BAL Ligi) 3. Grup’ta, hafta sonu Artvin Hopaspor ile Kelkit Belediye Hürriyetspor arasında oynanan maçın ardından çıkan olaylarla ilgili basın açıklaması yaptı.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Toplantı Salonu’nda düzenlenen toplantıda konuşan Artvin Hopaspor Kulüp Başkanı Mubin Çakmak, Artvin Hopaspor ile Kelkit Belediye Hürriyetspor arasında oynanan maçın ardından yaşanan olayları tasvip etmediklerini belirterek, “O kötü görüntüyü ve o olayı şiddetle kınıyoruz.” dedi.

Artvin Hopaspor Kulübü Başkanı Mubin Çakmak, “Biz tamamen Kelkit Spor Kulübü camiasına bunu mal etmiyoruz, birkaç kendini bilmez taraftar gruplarından bu karşılıklı çatışmalar ve karşılıklı söylemlerde bulunduğu için orada bir hareketlilik yaşanmış.” İfadeleriyle olayın çıkma sebebini açıkladı.

Borçkaspor’dan Hopaspor’a destek

Borçkaspor yönetim kurulu tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Biz Borçkaspor ailesi olarak Hopa’da yaşanan ve kendini bilmez birkaç kişinin gerçekleştirdiği olayları esefle kınıyoruz. Yaşanan tatsız olayların Hopaspor kulübüne mâl edilmesini doğru bulmuyoruz.” denildi.