Hopa-Kemalpaşa Halkevci Kadınlar: Öldüren sevgi istemiyoruz

0
241

Fındıklı’da canice katledilen Adalet ve Kalkınma Partisi ilçe yöneticisi Gamze Pala cinayetine ülkenin dört bir yanından tepkiler artıyor.

Hopa-Kemalpaşa Halkevci Kadınlar “Öldüren sevgi istemiyoruz!” yaşamak istiyoruz,sloganıyla Gamze Pala’nın katledilmesine tepki gösterdiler.

Kadınlar; Korona bahane edilerek kadınların ve çocukların hayatını tehlikeye atamazsınız! Kadın örgütlerinin tüm itirazlarına rağmen, mecliste kabül edilen yasa tasarısı ile kadın katilleri, çocuk istismarı ve cinsel saldırı failleri nasıl denetleneceği bile belli olmadan salıveriliyor. Bu faillerin kadınların ve çocukların bedenlerine, hayatlarına dönük ne tür tehditler oluşturacağı sorusu tüm yakıcılığı ile ortada dururken, bir de “İstismar Af Tasarısı” ile ne yapmaya çalışıyorsunuz? Korona salgınını bahane ederek, kadınların ve çocukların hayatını tehlikeye atamazsınız! Kadın ve çocuk düşmanı politikalarınızdan vazgeçin! Çocuklardan elinizi çekin! İstismarı aklamanıza izin vermeyeceğiz! ”

“Fındıklı’da bir kadının vahşice katledilmesi biz kadınların haklılığını sizstemin erkek egemen kadın düşmanı anlayışını bir kez daha ortaya koymuştur.Biz kadınlar “Öldüren sevgi istemiyoruz! Yaşamak istiyoruz” açıklamasında bulundular.