Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Akredite Oda Olma Yolunda

0
548

HOPA – Hopa TSO Akredite Oda olma yolundaki çalışmalarına aralıksız olarak devam ediyor. TOBB ETÜSEM bünyesinde faaliyet gösteren Danışman Yüksel Vardar Odaya gerçekleştirdiği ziyarette, Stratejik plan ve ISO 9001 Kalite Belgesi konularında Akreditasyon sorumlusu ve Genel Sekreterle birlikte çalışmalar yürüttü. 20-22 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilen çalışmalarda Stratejik plan konusu son aşamasına getirilerek Oda yöneticilerine taslak halinde sunuldu.

Tamamlanma aşamasına gelen Hopa TSO 2016-2019 Stratejik Planı gerçekleştirilen toplantıda detaylı bir şekilde Oda bünyesinde oluşturulan Stratejik Planlama Ekibi ile birlikte değerlendirildi. Hazırlanan vizyon, misyon, politikalar ve diğer detaylara Danışman Yüksel Vardar ve Stratejik Planlama Ekibi tarafından son şekli verildi. Diğer başlıklar altında eklenmesi gereken bölümlerin de tamamlanarak stratejik planın 1 hafta içerisinde Yönetim Kurulu onayına hazır hale getirilmesi planlandı.

Çalışmalar kapsamında Kalite Yönetim Sistemi de ele alınarak yapılan çalışmalar üzerinden geçildi ve bir sonraki danışman ziyaretinde bu çalışmanın da tamamlanması planlandı. Akreditasyon kapsamında diğer çalışmaların da daha önce belirlenen program çerçevesinde sürdürülerek sistemin tamamen hazır hale getirilmesi planlandı.