Hopa TSO Yatırım Konusunda Kolları Sıvadı

0
462

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Belediyeler ve STK’ları bir araya getirerek ilçede önemli bir yatırım projesini hayata geçirme konusunda toplantı gerçekleştirdi. Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek’ in ev sahipliğinde yapılan toplantıya Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanı Osman Küçükali, Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi Başkanı Celil Yıldırım, Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı İsrafil Kotil, Ziraat Odası Başkanı İhsan Seber, Hopa TSO Yönetim Kurulu Üyeleri Zekeriya Yalçın, Okan Poyraz ve Şükrü Aydemir katıldılar.

Hopa TSO Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek yaptığı açıklamada ‘ilçemizde üretime dayalı ve istihdama katkı sunacak bir proje geliştirilerek önemli bir yatırım yapılabileceğini” ifade ederek “Avrupa Birliği Geliştirme Fonu IPA2 Projeleri kapsamında bir proje yapılarak ciddi bir yatırım yapılabileceğini” söyledi.

Gerek Belediyeler gerekse STK’lar olarak böyle proje için birlikte hareket edilerek yapılacak bir protokol çerçevesinde ortak hareket edilmesine karar verildi. Çalışmaların devamı noktasında gerekli takiplerin yapılması ve sözcü olarak Hopa TSO’nun görevi üstlenmesi kararlaştırıldı.