Hopa TSO’da Seçim Süreci Başladı

0
936

HOPA-Hopa Ticaret ve Sanayi Odası seçim startı verdi. Başkan Osman Akyürek yeniden aday oldu. Basın mensuplarıyla kahvaltıda buluştu. Burada 4 yılda yaptıkları ve bundan sonra yapacakları projeleriyle ilgili açıklamalarda bulundu.  Toplantıya Yönetim Kurulu Üyeleri, Başkan Osman Akyürek, Hasan Durmuş, Kemal Gazioğlu, Gökhan Bıyıklı, Alişan Topaloğlu, Bülent Bayrak, Şükrü Aydemir, Hakan Arslan Muhammet Uzunkaya Arif Lokumcu, Okan Karaman ve İsmet Başar katıldı.

Kahvaltı sonrası Osman Akyürek yaptığı açıklamada,  “ Hopa Ticaret ve Sanayi Odası olarak yeniden olağan seçime gidiyoruz.  Yönetim olarak yeniden adaylığımızı açıklıyoruz.  Küçük esnafı korumak için ‘İnönü Caddesi Kapalı Çarşı Projesi ile Karadeniz Bölgesindeki en uzun kapalı çarşı statüsündeki yapıyı Hopa Belediyesi ile hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Osman Akyürek özel restoranda düzenlediği basın toplantısında 10 Ekim 2017’de yapılacak genel kurulda yeniden başkanlık için aday olacağını ifade etti.

osmanakyurek1

“ARSA BULABİLİRSEK ENGELLİLER İÇİN PROJEMİZ VAR.”

İSO 9001 belgesi alarak bölgenin akredite olmuş sayılı ticaret odalarından birisi olduklarını belirten Akyürek “Sosyal yaralara çare olmayan, bir ekonomik yapının asla gelişip günlemeyeceğinin farkında olarak, Hopa’da kendimizden saydığımız 400’e yakın engelli kardeşimize sosyal tesis yapmayı taahhüt ettik.

Bize arazi tahsis edilmesi halinde, engelli vatandaşlarımızın hayata tutulması için bu sosyal tesisi biran önce yapacağız. Küçük esnafı korumak için ‘İnönü Caddesi Kapalı Çarşı Projesi ile Karadeniz Bölgesindeki en uzun kapalı çarşı statüsündeki yapıyı Hopa Belediyesi ile hayata geçirmek istiyoruz” dedi.

“AKREDİTE OLMUŞ SAYILI TİCARET ODALARINDAN BİRİYİZ”

Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının bölgede ilçeler bazında ilk akredite olan odalar arasında yer aldığını dile getiren Akyürek “ Odamız akredite oda olarak kurumsal bir kimlik kazanarak milletler arası oda yapısına kavuşmuştur. Bundan gurur duyuyoruz. Bunu Hopa Ticaret ve Sanayi Odasının üyeleriyle ve paydaşlarıyla birlikte başardık. Bundan sonrada ortak hareket etmeye devam edeceğiz.  Demokratik olmaya, siyasete alet olan bir anlayışın tarafı olmayacağız. Bunun içinde diyoruz ki, daha güçlü oda daha güçlü Hopa ve Kemalpaşa” diye konuştu.

Dört yıl önceki heyecanla gelecek dört yıl için yola çıktıklarını kaydeden Akyürek şunları söyledi: “Daha güçlü oda, daha güçlü Hopa, daha güçlü Kemalpaşa sloganıyla yola çıktıklarını belirtti. Akyürek, “Bizler biliyoruz ki dört yıl önce yola çıkarken, mevcut durumu oldukça uzak bulunduğu yöreye katkı yapamaz durumda idi. Hopa Ticaret ve Sanayi odası oldukça iyi bir fiziki yapıya sahip saygınlığı olan bölgede en etkin ticaret ve sanayi odalarından biri haline geldi” dedi.

Her Sorunu Ülkemizin Görevde oldukları dört yıl boyunca Hopa’da yaşanan sorunlara sahip çıktılarını ifade eden Akyürek,  her çıkan soruna Türkiye’nin sorunu olarak baktıklarını kaydederek “Kurmuş olduğumuz ilişki ağıyla temsiliyet yetkisi ile etkin yapıya ulaştık.  Nakliyecimizle ihracatımızla sorunları çözdük çözmeye de devam edeceğiz.

Hopa Ticaret ve Sanayi Odası bölgedeki bulunduğu konum itibariyle, Hopa Limanı’nı önemini Sarp Sınır Kapısı’nın önemini kavrayarak son durumu en iyi değerlendirip fırsata çevirmesini bildi, bilmeye de devam edecek.

Bunları yaparken göz önünde bulunduğumuz en önemli etken biride ticaret ve sanayi odası yönetimi olarak asla siyasete alet olmadık, siyaseti ticaret odasının gündemine taşımadık.

Daha demokratik daha şeffaf daha açık bir yönetim anlayışı ile bir iğne ucu kadar hesap veremeyeceğimiz en ufak bir sıkıntımızın olmadığı açıkça ifade etmek istiyoruz.

Açık ve şeffaf olmayan anlayış bölgeye yöreye değil ancak bireysel çıkarlara hizmet eder. Önümüzdeki dört yılda Hopa Ticaret Ve Sanayi Odasına asla siyaseti karıştırmadan asla bir kişinin dini, dili, ırkı üzerinden konuşmadan hedefi insan olan bir anlayışla çalışmaya devam edeceğiz. Bunun içinde ekonominin yükseldiği refahın yükseldiği bir yerde huzurun yükseleceğini bilen birileri olarak bundan sonra ilçeye birçok yatırımın gelmesi için çalışacağız.

İlçemizi Türkiye’ye dünyaya tanıtmak istiyoruz. Bunun içinde elimizden geleni yapmaya gayret edeceğiz” dedi