Hopa TSO’nun Gündemi Bu Defa Sokak Hayvanları Oldu

0
910

HOPA-Hopa’daki Hayvan severler Hopa Ticaret ve Sanayi Odası Meclis toplantı salonunda Yönetim Kurulu Başkanı Osman Akyürek ve Oda Meclis üyesi Gökhan Bıyıklı tarafından kabul edildi.

Toplantı da İlçede yaşayan bakıma muhtaç hasta ve yaşlı sokak hayvanlarının sorunları konusunda genel bir değerlendirme yapıldı. Konuyla ilgili olarak toplantıya veteriner hekim Turgay Çakmak, Nurcan Dizdaroğlu, Fatma Kasımoğlu, Fatma Kali ve Ayşe Babayani katılarak başıboş hayvanların sorunlarını dile getirdiler.

Toplantıda İlçede yaşayan hasta düşkün yaşlı ve başıboş hayvanların bakımı ve tedavisi konusunda neler yapılabileceği görüşüldü. Hayvan severlerin bireysel çabalarının bir noktaya kadar başarılı olabileceği ancak dernek çatısı altında birleşerek daha etkili çözümlere ulaşılacağı düşüncesiyle ilk etapta dernek kurmak konusunda girişimlerin başlatılması değerlendirildi.

Hopa T.S.O Y.K. Başkanı Osman Akyürek ziyarete gelen hayvan severlere duyarlı davranışlarından dolayı teşekkür ederek çalışmalarının her evresinde oda olarak yardımcı ve destek olacaklarını ifade etti. (Hayati Akbaş)