Hopa ve Arhavi’de Sarıkamış Şehitleri İçin Saygı Yürüyüşü Yapıldı

0
751

HOPA-Hopa ve Arhavi Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlükleri tarafından organize edilen “Vefakâr Gençlik Fedakâr Ecdadını Unutmayacak” sloganıyla Sarıkamış Şehitleri anma programı yapıldı. Sarıkamış ilçesi yakınındaki Allahuekber Dağlarında, Kars’ı Ruslardan geri almak için harekâta katılan 60 bin askerin donarak öldüğü ve 101. Anma yıl dönümünün yaşandığı programlar her iki ilçede de Atatürk Anıtları önünde başladı.

Arhavi’deki yürüyüş Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ardından başlayan törene İlçe Kaymakamı Şeref Aydın, Belediye Başkan Vekili H. Tahsin Kurdoğlu, İlçe Emniyet Müdürü Ömer Faruk Gezgin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Yasin Yılmaz, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun, Ak Parti İlçe Başkanı Ufuk Yıldız, kamu kurum ve kuruluşların daire amirleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Atatürk Anıtı önündeki törenin ardından ilçe protokolü ile vatandaşlar şehir merkezinde anma yürüyüşüne katıldılar. Şiddetli soğuk, yetersiz kıyafetler ve açlıkla baş edemeyip vatanımızı korumak adına Sarıkamış’ta şehit düşen atalarımız için yürüyüşe katıldıklarını belirten Arhavi Belediye Başkanı Coşkun Hekimoğlu, yapılan organizasyonu sorunsuz bir şekilde yürütülmesinden ötürü Gençlik Hizmetler ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ve personellerine teşekkürlerini iletti. Sarıkamış’ta vefat eden askerlerimizin unutulmaması adına bu tür etkinliklere sağduyulu olunması gerektiğine vurgu yapan Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Tosun ise; “Bu soğuk havada yapmış olduğumuz organizasyonda bizi yalnız bırakmayan ilçe protokolü ve ilçe halkına teşekkür ediyorum” dedi.

Hopa’daki yürüyüşe de kaymakam Mehmet Ali Özkan, Belediye Başkanı Nedim Cihan, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik, TSO Meclis başkanı Metin Karaman, Akparti İlçe Başkanı İlyas Güven ve Y.K. Başkanı Osman Akyürek, Deniz Ticaret Odası temsilcisi Tekin Ataselim, kurum müdürleri ve vatandaşlar katıldılar.

Hopa Kaymakamlığı önünde başlayıp Turgay Ciner Caddesi üzerinde devam eden yürüyüş, Atatürk anıtı önünde sona erdi.

Yürüyüş sonrası bir açıklama yapan Gençlik ve Spor Hizmetleri ilçe müdürü İlhan Şenlik tüm katılımcılara teşekkür etti.