Hopa Yıldızlar Hentbol Takımı 2. Oldu

0
1743

HOPA-Spor Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Dairesi Başkanlığının 2015-2016 sezonu faaliyet programı doğrultusunda Anadolu yıldızlar ligi Hentbol grup müsabakaları Gümüşhane’de oynanan karşılaşmaların ardından sona erdi.

Kızlarda Tokat, Erzincan, Giresun, Trabzon, Erzurum, Rize, Artvin, Gümüşhane, Ordu, Erkelerde Tokat, Erzincan, Giresun, Trabzon, Erzurum, Rize, Artvin, Gümüşhane, Ordu, Ardahan, Bayburt illeri takımlarının katıldığı grup müsabakaları çekişmeli karşılaşmalara sahne oldu.

Gruplarında ilk 2 sırayı alan takımlar Çeyrek Final gruplarına katılmaya hak kazandılar. Gümüşhane Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü İsrafil Aslan yarışmaya duyulan yoğun katılımdan duyduğu memnuniyeti belirterek sporcuları tebrik etti ve üst turlarda başarılarının devamını diledi.

Grup karşılaşmalarına Artvin’i temsilen katılan Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü ekibi de gösterdiği üstün performansı ile karşılaşmaların en centilmen takımları arasında idi. Hopa ekibi üst üste aldığı başarılı sonuçların ardından grubunu 2’nci olarak tamamlayarak Çeyrek final karşılaşmasına katılmaya hak kazandı.

Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik aldığı başarılı sonuçla Artvin’i en iyi şekilde temsil ettiklerini, başarı ile Hopa’ya dönen ekibi tebrik ederek “Ekibimiz turnuvaya çok iyi hazırlanmıştı ve biz böyle bir sonucun alınacağını zaten bekliyorduk. Sporcularımızın çoğunluğu Yoldere Ortaokulu öğrencilerinden oluşmaktadır. Genç oyuncularımızın çeyrek final karşılaşmalarında da iddialarını sürdürerek final grubuna kalacaklarına inancımız tamdır.

Hopa ilçemizde Hentbol sporuna ilgi her geçen gün artmaktadır. Bizde müdürlüğümüze bağlı kapalı spor salonumuzu bu tür faaliyetlere her zaman açık tutuyoruz. Bizler Hentbol sporuna gerekli desteğin verilmesi halinde kendi ilçemizin sporcularıyla 2. lig ve 1. ligde takımlar oluşturup daha iyi mücadele edebileceğimizi düşünüyoruz. Sporcularımızın kendilerini geliştirmesi ve sporda ilerleyebilmesi için sporseverlerin branşımıza desteklerini bekliyoruz” açıklaması yaptı..