Hopa’da banka çalışanı kadın şiddete uğradı

0
434

Hopa’da banka çalışanı bir kadın, mesai sırasında Mehmet Arslan isimli kişinin şiddetine uğradı.

Konuyla alakalı açıklama yapan Hopa Kadın Dayanışma Merkezi, “Hopa’da bankacı kadın arkadaşımıza karşı yapılanlar, kadınların evde, işyerlerinde, sokaklarda güvende olmadığını gösteriyor. Mehmet Arslan adlı kişi gün ortasında bankacı kadın arkadaşımızın iş yerine giderek elini kolunu sallayarak sadece kendisine gösterilmesini istediği “özel ilgiyi” göremediği için önce kadın arkadaşımıza küfürler etmiş, yüzüne balgamlı tükürmüş, sonrada kadın arkadaşımızı darp etmiştir.” ifadelerine yer verdi.

Hopa Kadın Dayanışma Merkezi tarafından yapılan açıklamanın devamında “Pandemi gündemi dışında bir şeyden bahsetmenin zamanı olmadığını söyleyenler kadınlara yönelik artan bu şiddeti besliyor, hatta cezasız bırakma, salıverme yolunda adımlar atmaya çalışıyor.”

ŞİDDETİN DE ÖNLEMİN DE BAHANESİ OLMAZ

“Korona virüsü suçluların kalkanı haline getirilmemelidir. Bu toplumda ki güvensizliği büyütür. Bir insan hakkı ihlali olan bu şiddet asla kabul edilemez. Biz kadınlar bu erkek şiddetinin münferit bir olay olmadığını biliyoruz. Kadın arkadaşımıza karşı işlenen bu suçun cezasız kalmamasını istiyoruz. Suçun kamera kayıtları vardır, arkadaşımız tıbbi raporunu almıştır. Mehmet Arslan adlı kişi bir an önce tutuklanmalıdır. Aksi takdirde cezasız bırakılan suçlar katmerlenerek artacak kadınların hayatında tehditler oluşturacaktır. Koşullar ne olursa olsun bu suç cezasız kalmamalıdır. Şiddetin bahanesi olmadığı gibi devletin şiddeti önlemek için tedbirleri uygulamamasının da bahanesi olamaz.” ifadelerine yer verildi.