Hopa’da sağlık çalışanlarına saldırı

0
98

Artvin’in Hopa ilçesinde COVID-19 tanısı konan bir kişi hastanede görevli personel ve doktora saldırdı. Saldırıya uğrayan doktorun kollarında morluklar oluştu. Olayı gerçekleştiren kişinin COVID-19 tanısı konması nedeniyle gözaltına alınmadığı, karantina sürecinden sonra gözaltına alınarak gerekli işlemlerin yapılacağı öğrenildi.

SES Artvin Temsilciliği Yönetim Kurulu açıklama yaparak, Hopa Devlet Hastanesi’nde sağlık emekçilerine yönelik saldırıyı kınadı.

Açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Artvin Temsilcilik Yönetim Kurulu Üyemiz Dr. Seda Kenanoğlu’nun da aralarında olduğu iki doktor, bir hemşire ve bir güvenlik görevlisine yönelik saldırı kabul edilemez. Sağlık emekçisi arkadaşlarımız Hopa Devlet Hastanesi’nde dün gece Covid-19 polikliniğinde çalışırken, Covid pozitif olan saldırgan tarafından darp edilmiş, hakaret ve tehditlere maruz kalmışlardır. Saldırgan Covid pozitif olduğu için doktor ve güvenlik görevlisi arkadaşımız karantina altına alınmıştır. Dün alkışlayanlar bugün emeğimizin karşılığı olarak şiddete başvuruyorlar. Saldırganlara caydırıcı cezalar vermeyenler, Sağlıkta Şiddet Yasasını inatla çıkarmayanlar bu olayın gerçek failleridir. Artvin SES temsilciliği olarak olayın takipçisi olacağımızı, saldırganların en ağır cezayı alana kadar peşini bırakmayacağımızı tekrarlıyoruz.”