Hopa’da söz gençlerin: Kirli ellerinizi liselerden çekin!

0
674

Artvin Hopa’da ‘Söz gençlerin’ diyen liseliler tacizci öğretmenin görevine devam etmesi nedeniyle eylem düzenledi. Eylemde, gericiliğin karşısında sessiz kalınmayacağı vurgulanırken laik ve bilimsel eğitimin savunulacağı ifade edildi.

Artvin Hopa’da liseli gençler “Söz Gençlerin” diyerek, İstanbul’da Kadriye Moroğlu Anadolu Lisesi’nde öğretmenlik yapan ve hakkında taciz davası açılan tacizci öğretmenin görevine devam etmesi ile ilgili eylem düzenledi.

Liseli gençlerin Hopa Meydanı’nda düzenlediği eylemde gençliğin sapık zihniyetin ve gericiliğin karşısında susmayacağı, laik bilimsel eğitimi savunacağı vurgulandı.

Ceyhun Aksu’nun okuduğu açıklamada, “Liseli gençler olduğu sürece bu karanlık zihniyetin karşısındaki mücadele sona ermeyecektir. Geleceğimizi elimizden almak, bizleri karanlık, gerici bir toplum haline getirmek isteyenler bilsinler ki; Saraylar sizin Liseler bizim Gelecek bizim olacak” dedi. Aksu, memleketi karanlık zihniyetleri ile kuşatmaya çalışanlara karşı aydınlığı, bilimi savunmaya devam edeceklerini dile getirdi.

“Bizler susmayacağız, karanlığa karşı sesimizi yükseltmeye devam edeceğiz” diyen Aksu, okullarda nitelikli ve bilimsel eğitime sahip çıkacaklarını vurguladı.

Aksu konuşmasını “Tacizlere karşı sessiz kalmayacağız her gün daha da çoğalacağız ki geleceğimiz kararmasın sokaklar susmasın. Gençlik gelecektir, gelecek aydınlık güzel günlerin habercisidir” diyerek sonlandırdı.

Haber: Dilan Şahinbaş (BirGün)