Hopa’da taksi durağında katledilen İshak Köse toprağa verildi

0
1409

HOPA-Hopa’da uzun süredir devam eden Huzur ortamı Hopa Terminalinden sabaha karşı gelen cinayet haberi ile bozuldu. Çevrede bulunan 2 kişiyi yüksek sesle ve küfürlü konuştukları için uyaran taksici İshak Köse (25) bir süre sonra geri dönen bir kişi tarafından 7 kurşunla öldürüldü.

Saldırı sonrası kaçan saldırganların kimlikleri çevrede bulunan güvenlik kameraları sayesinde tespit edildi. Saldırıyı gerçekleştiren kişinin daha önceden sabıkası olduğunu tespit eden Polis ve Jandarma saldırganı her yerde aramaya devam ediyor.

Dün gece yarısı saldırganların yakalandığı şeklinde haber alan bir grup Orta Hopa’da bulunan polis karakolu yakınına gelerek saldırganın kendilerine verilmesi için yürüyüş yaptılar. Polisin uyarısı üzerine dağılmayan grubu polis gaz bombası atarak dağıttı.

Saldırıyı gerçekleştiren kişinin yanında bulunan kişinin yakalandığı ileri sürülmesine rağmen haber teyit ettirilemedi.

IshakKoseCenazeToreni

Hopa Terminalinde katledilen İshak Köse, Hopa Merkez Camiinde kalabalık bir toplulukla kılınan cenaze namazı ardından Eşmekaya köyü aile mezarlığında ailesinin ve meslektaşlarının gözyaşları arasında toprağa verildi.

OLAY ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

Taksi şoförü İshak Köse’nin (25), terminalde küfürlü konuştukları gerekçesiyle uyardığı kişiler tarafından silahla vurularak öldürüldüğü anlar, güvenlik kamerasına yansıdı. Hopa Polisi olaydan sonra kaçan saldırganları yakalamak için başlattıkları çalışmaları sürdürürken, silahlı saldırı anı da çevredeki bir iş yerine ait güvenlik kamerasınca anbean görüntülendi. Görüntüde, tartışma yaşanan yerde 2 kişiden birinin belinden çıkardığı tabancasını, taksi şoförü İshak Köse’ye yönelterek defalarca ateş ettiği görüldü.