Hopa’da Yolcu Otobüslerine Kundaklama

0
549

HOPA-Hopa’da istenmeyen bir olay yaşandı. Hopa-Rize yolu üzerinde Sugören de bulunan bir Petrol İstasyonu yanına park etmiş halde bulunan 4 yolcu Otobüsü sabaha karşı kundaklanmaya çalışıldı.

Olay sonrası otobüslerde başlayan yangın Hopa ve Arhavi İtfaiyelerinin zamanında müdahale etmesi ile tamamen yanmaktan kurtarıldı. Kimliği belirsiz kişi veya killerce yapılan kundaklama girişimi Otobüs camiasında büyük üzüntü ve öfke yarattı. Emniyet güçlerimiz suçlu veya suçluları umarız yakalayarak Adaletin önüne çıkartırlar. Bizim kitabımızda misafirlerimiz baş tacıdır. Bu saldırı misafirlerimize yapılan bir saldırıdır. Camia olarak büyük üzüntü içindeyiz” dedi.

Artvin Otobüsçüler Derneği Başkanı İrfan Topaloğlu olayı duyar duymaz Sugören’e gelerek yanan otobüslerin söndürülmesi çalışmalarını yakından takip etti. Topaloğlu tek işleri yolcu taşımacılığı olan otobüsçülerin ilçede misafirleri olarak gördüklerini söyleyerek “Bu çirkin saldırıyı yapanları şiddete kınıyorum. Bunar Hopalı olamaz. Hopa’da ilk defa böyle çirkin bir kundaklama girişimi yaşandı.

Olayla ilgili emniyet güçleri olay erinde gerekli incelemeleri yaparken, Cumhuriyet savcılığı da soruşturma başlattı.