Hopa’da yürekler deprem bölgesi için atıyor

0
97

24 Saat’te toplanan 2 TIR dolusu yardım malzemesi Deprem Bölgesine gönderildi.

Yardım kampanyası devam ediyor.

Kahramanmaraş’ta dün gerçekleşen 7.7 ve 7.6 büyüklüğündeki iki deprem, Türkiye’yi yasa boğdu. Şiddetli deprem Kahramanmaraş’ın yanı sıra Kilis, Diyarbakır, Adana, Osmaniye, Şanlıurfa, Adıyaman, Gaziantep, Malatya ve Hatay’da da etkili oldu.

Kahramanmaraş merkezli 7.7 ve 7.6’lık depremlerin ardından 10 ilde hayatını kaybeden vatandaşlarımızın sayısı 7 Şubat öğle saatleri itibariye 3 bin 419’a yükselirken, 20 bin 534 kişi ise yaralandı. Öte yandan 5 bin 775 binanın yıkıldığı, 11 bin 302 yıkılan bina ihbarının olduğu belirtildi.

HOPA’DAN DEPREM BÖLGESİNE YARDIMLAR DEVAM EDİYOR.

Deprem Bölgesine tüm Türkiye’den yardım gönderilmeye devam ediyor. Hopa’da da Belediye öncülüğünde başlatılan kampanyada TSO 30 bin TL diğer STÖ’leri de 70 bin TL. destek verdi.

Hopalı vatandaşlarda dünden bu tarafa yardım için adeta Hopa Belediyesine akın etti. Acil ihtiyaç için Gıda ve yiyecek malzemeleri olmak üzere Tüp-Isıtıcı-içecek su-Şeker-Pirinç gibi çeşitli kalemlerde toplanan ilk parti yardım malzemesi dün akşam TIR’a yüklenerek yola çıktı.

Bu sabahta vatandaşların yoğun şekilde yardım malzemesini Belediyeye getirmesi üzerine ikinci TIR Belediye önüne getirildi ve vatandaşlar ve Belediye görevlilerinin yardımı ile yardım malzemeleri TIR’a yüklendi. TIR’ın gün içinde Deprem bölgesine gitmek üzere yola çıkacağı açıklandı.

Çalışmaları yerinde izleyen TSO Başkanı Osman Demirci’de Hopa halkına teşekkür ederek, TSO olarak ve TSO üyeleri olarak da kampanyaya destek verdiklerini ve vermeye devam edeceklerini söyledi.

Belediye Başkanı Taner Ekmekçi’de deprem ardından STÖ Başkanları ile Hopa Belediyesi toplantı salonunda yaptığı toplantıda100 bin TL ile kampanya ya destek vermelerinden dolayı teşekkür etti.

Ekmekçi 2 gündür yoğun şekilde kampanyaya destek veren Hopa halkına da gösterdikleri duyarlıklarından dolayı teşekkür etti.

Başkan Ekmekçi yardım kampanyasının devam ettiğini ifade ederek şu ana kadar 2 TIR gönderdiklerini ve kısa bir süre sonra 3’üncü TIR’ı da göndermek için çalışmalara devam ettiklerini ifade ederek Belediye personeline de özverili çalışma ve desteklerinden dolayı ayrıca teşekkür etti.