Hopalı Dağcı Emin Üçüncü de Allahu Ekber Dağları’na Tırmandı

0
1277

HOPA-Türkiye Dağcılık Federasyonu faaliyet programında yer alan ve 17’ncisi yapılan “Geleneksel Allahuekber Şehitleri Anma Zirve Tırmanışı” Allahuekber Dağları’nda gerçekleşti.

Hopalı dağcı Emin Üçüncü de tırmanışa katılan isimler arasında yerini aldı. Bu anlamlı tırmanışa katılan Hopa’lı dağcı Emin Üçüncü duygularını şöyle dile getirdi : “Sarıkamış tırmanışı şiddetli soğuğa rağmen şuana kadarki en anlamlı tırmanışımızdı. Bizler için canlarını feda edenlerden bedel ödeyenlerden manevi huzurda helallik almaktı orada bulunma amacımız. Eğer ki onların uğruna ölmeyi göze aldığı değerleri koruyabilirsek ve o değerlere sahip çıkabilirsek ancak o şekilde helallik almış olabiliriz. Türk dağcıları olarak, yaptığımız eğitim ve tırmanış faaliyetlerimizle birlikte ülkemizin anlam ifade eden günlerinde düzenlediğimiz faaliyetlerle bu ülkeyi bizlere kazandıranlara şükran ifadelerimizi sunmaya çalışıyoruz. Rabbim şehadetlerini kabul etsin inşallah” dedi.

Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü İlhan Şenlik “Hopa Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü, Hopa Gençlik Merkezi olarak bu organizasyonda emeği geçenleri ve Hopalı dağcımız Emin Üçüncü’yü bu anlamlı tırmanışa katıldığı için tebrik ediyoruz” dedi..