Hopalı gençler arkadaşlarını unutmadı, tırlar için tepki eylemi gerçekleştirdi

0
555

Hopalı gençler arkadaşlarını unutmadı, tırlar için tepki eylemi gerçekleştirdi

Hopa’da 2 Ekim akşamı park halindeki TIR’a arkadan çarpan otomobilde hayatını kaybeden 30 yaşındaki Nazım Yılmazlar ile 27 yaşındaki Sercan Mert Yenigül’ün arkadaşları karayolu üzerinde bekleyen TIR’lar için tepki eylemi gerçekleştirdi.

Hopa’da kazanın yaşandığı liman önünde toplanan kalabalık ve onlara destek veren Denizin Asi Çocukları ve Şehrin Azizler adlı Hopasporlu taraftar grupları kazada hayatını kaybeden arkadaşlarının fotoğraflarının yer aldığı üzerinde ‘Bu ilk değil, son olsun’ ve ‘TIR’lar gelip geçiyor olan bize oluyor. Sercan ve Nazım kalbimizde yaşıyor’ yazılı pankartla yürüyüşe geçti. Polisin yoğun güvenlik önlemleri altında Hopa Kavşağı’na gelen grup burada alkışlarla tepkisini gösterdi, karayolu üzerine park eden TIR’ların ölümlere sebebiyet verdiğini belirterek önlem alınmasını istedi. Grup, daha sonra olaysız dağıldı.

Öte yandan eylemin gerçekleştirildiği sırada Gürcistan’a gitmek üzere Sarp Sınır Kapısı’ndan geçmeyi bekleyen çok sayıda TIR’ın Karadeniz Sahil Yolu üzerinde park halinde olduğu görüldü.