Hopalı gençler Boğaziçi için eylemdeydi

0
135

Hopalı gençler Boğaziçi protestolarına destek eylemi yapmak için bir araya geldi. Polis üniversitelilerin önüne barikat kurarak eylemi yaptırmamak istedi. Ancak polisin barikatları gençleri engelleyemedi.

Hopa parkından “YÖK-polis-medya, bu abluka dağıtılacak” sloganıyla yürüyüşe gecen gençler Hopa sokaklarında seslerini duyurdu.

Hopa Meydanında basın açıklaması okuyan gençler “Üniversiteyi bir şirket öğrencileri çalışan olarak gören bu sistemin gençliği yönetme arzusudur. Bugün Boğaziçi’nden dalga dalga yayılan direnişin sebebi zafere olan inancımızdandır. Polis aklın bilimin ve bir yaşamın var edildiği üniversite kapısına kelepçe takarak hem bu memleketin gençliğini hem de üniversite öğrencilerini kampüse sokmamayı denedi. Demokratik bir şekilde rektörümüz seçmek istiyoruz diyen öğrenciler gece yarısı baskınlarla gözaltına alındılar. Üniversiteleri, sokakları, meydanları sizin gerici zihniyetinize bırakmayacağız! Biz varsak aydınlık var. Biz varsak gelecek güzel günler var ve biz var oldukça özgürleşecek her şey isyanımız mücadelemiz ve elimiz üzerinizde! Geliyoruz” dedi.

Basın açıklamasının ardından meydanda bulunan Hopalıların alkışlı desteğiyle birlikte Boğaziçi’ne selam gönderen gençler eylemin ardından dağıldı.

hopa yuruyus 4 1200x901 1