Hopaspor için de her şey çok güzel olacak mı? | Engin Korkmaz

0
769

Engin Korkmaz

 

Geçen yıl 3.Lig’e yükseldikten sonra yaşananlar aslında bu yılın zaten çok zor geçeceğinin habercisiydi. Başkan Mubin Çakmak’ın rahatsızlığından kaynaklı başkanlığı bırakacağını söyleyip tekrar geri dönmesi, yönetim kurulunu istediği gibi kuramaması, yönetim içinde futboldan anlayan nerdeyse kimsenin olmayışı yönetimsel hataları da birlikte getirdi.

Transfer sürecinde yaşananlar

Özellikle 3.Lig’e çıkmamızda büyük pay sahibi oyunculardan kemik kadroyu tutamayan yönetim, getirdiği teknik adamla önemli bir hamle yaptı. Tolgay Kerimoğlu’nun kariyer olarak önemli bir isim olması, başkanın “ben varsam hedef her zaman vardır” sözü Hopa halkını “2.Lig mi geliyor?” havasına soktu.

Fakat daha sezon başlamadan yapılan transferlerle birlikte kafalarda soru işaretleri de oluşmaya başladı. Genç bir kadro ile yola çıkan takım taraftarına beklenen futbolu yansıtmaya çalışsa da son vuruşlardaki beceriksizlikler, forvet hattının vasatı aşamaması okları yönetime çevirdi.

Tribünden uğultular yükselmeye başlamıştı artık, özellikle Bilal Çebi ve kaleci Sertaç Güzel’in alınmayışı taraftarlar arasında oldukça dilendiriliyordu, iyi bir golcü ile lige damga vurabilirdik deniliyordu.

Fatura her zaman hocaya kesilir!

Sezonun ilk yarısının son deplasmanında alınan mağlubiyet sonrası ani bir kararla hocanın görevine son verildi, tarih hep tekerrürden ibarettir fatura her zaman hocaya kesilir!

Hocanın yollanmasının ardından yönetim içinde yaşanan sıkıntılar iyice ayyuka çıkmış oldu. Futbol şube sorumlusu Hasan Gazioğlu’nun istifası ile başlayan süreç yeni hoca ve yeni futbolcular ile son buldu.

Taraftarın istediği olmuştu kral Bilal Çebi yuvaya dönmüştü. Yetmemiş eski oyuncumuz Ufuk Ayaydın ve daha önce Galatasaray forması giyen Volkan Pala transfer edilmişti. Ancak takım ikinci yarıya yine bildik futboluyla giriyordu.

Hoca değişikliği transferler pek işe yaramış gözükmüyordu. Takım bir türlü istediği skorları alamıyordu. Herkes artık sezon bitse de kurtulsak havasındaydı. Sonuç olarak sezon bitti ve bu sezonu 7.sıra da tamamladı Hopaspor.

Egolar gidecek, Hopaspor kalacak

Bu sene her açıdan kötü bir sezon geçirdik. Sezon başından beri yaşananlar tüm sezona etki mi etti bilmiyorum; ama ne sahadaki oyuncular ne taraftarlar ne de protokoldeki kravatlılar bu yıl kendilerinde değillerdi.

Bundan sonra ne olacak? 18 Mayıs günü olağanüstü kongre toplanıyor. Nasıl bir yol alınacak elbet şuan kestirmek mümkün değil fakat yapılması gereken şeyleri kısaca özetlemek gerekirse, mevcut yönetim Hopasporumuz için yeterli gözükmüyor. Başkanımızın yönetim ekibini yenileyerek içerisine Hopalı olup Hopaspor’dan ekmek yemiş futbolu bilen futbolun içinden gelmiş insanları da dahil ederek 3-4 yıllık bir planla yola çıkılması lazım. Bu planın içerisinde tesisleşme, alt yapı, finans sistemi oluşturulması gerekli.

Hopa Belediyesi’nin tesis ve kulübe gelir getirecek yerler konusunda yapacağı projeleri de hayata geçirterek daha önce de, çoğu insanın da dillendirdiği uzun vadeli bir programla yürünmediği müddetçe Hopaspor bugünleri tekrar arayacak duruma gelir ki bu kez Hopaspor sevdalıları sizleri affetmez.

Bırakın egolarınızı, kişisel menfaatlerinizi ve bilmediğimiz çıkarlarınızı… Aslolan Hopaspordur ve armadır deyip gelin, kenetlenin. Kenetlenin ki Hopa ve Hopaspor için de her şey çok güzel olsun.