Hopaspor-Pazarspor Demokrasi Kupası Karşılaşmasının Galibi Pazarspor

0
590

HOPA – BAL Ligi karşılaşmaları hazırlıklarını sürdüren Hopaspor sezon öncesi ilk ciddi karşılaşmasını Pazarspor ile Demokrasi Kupası maçında yaptı. Hopa İlçe stadında oynan karşılaşmayı Rize Milletvekili Osman Âşık, Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan, Hopa Kaymakamı Mehmet Ali Özkan ve Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan’da izlerken Hopaspor taraftarlar grubu Şehrin Azizleri de yaptıkları tezahüratlar ile karşılaşmaya ayrı bir güzellik kattı.

Hopaspor sahaya yedek ağırlıklı bir ekip ile çıkarken, karşılaşmada gösterdikleri performans da taraftarlardan alkış aldı.

Konuk ekip Pazar spor’da sahadan galip ayrılmak için tüm eforunu harcarken, Hopaspor da karşılaşmanın son 10 dakikasına kadar taraftarlardan alkış alan bir oyun sergiledi.

Karşılaşmanın 81. Dakikasında Pazarsporlu Şükrü’nüm pasını iyi değerlendiren Ali Basa meşin yuvarlığı Hopaspor kalesine gönderince Pazarspor 1-0 öne geçti. Karşılaşmanın kalan dakikalarında Hopa sporlu oyuncular rakip kaleye yüklendilerse de istedikleri gol pozisyonu yakalayamadılar ve sahadan 1-0 yenik ayrıldılar.

Karşılaşma sonrası Demokrasi Kupası birincilik kupasını Pazar Kaymakamı Selçuk Aslan verirken, Hopaspor’a da ikincilik kupasını Rize Milletvekili Osman Aşık verdi.

Hopaspor Başkanı Nedim Koyuncu karşılaşma sonrası Pazarspor ekibini tebrik ederken “Oyuncularımız iyi bir performans sergilediler. Ancak şans faktörü son 10 dakikada rakibimizin yüzünü güldürdü. Biz kamp çalışmalarımız süresince noksanlarımızı giderme, oyuncularımızın performanslarını bir üst düzeye çıkartma anlamında teknik kadromuzla beraber çalışmalara devam ediyoruz.

Karşılaşmamıza izlemeye gelen Rize Milletvekilimize, kaymakamlarımıza, Belediye Başkanımıza, taraftarlarımıza ve Şehrin Azizleri taraftar grubumuza teşekkür ediyoruz” dedi.