Hopaspor Yeniden Bal Liginde

0
666

ARTVİN– Artvin’i BAL Liginde temsil edecek final karşılaşmasında Hopaspor Borçkaspor’u 5-0 yenerek adını yeniden BAL ligine yazdırdı.

Artvin şehir stadında oynanan karşılaşmayı Hopa’dan gelen 1.500 taraftar seyrederken, Borçkaspor taraftar tribünün yarısı boş kaldı,

Karşılaşmayı Hopa Belediye Başkanı Nedim Cihan, Kemalpaşa Belediye Başkanı Ergül Ayçiçek, Hopaspor Başkanı Oğuz Çapkinoğlu ve Borçka spor Kulübü Başkanı Şükrü Melek ile birlikte şeref tribününde izleyenler arasındaydı.

Karşılaşmaya mutlak kazanmak hırsıyla başlayan Hopaspor 4 dakikada istediği golü Ufuk Ayaydın’ın ayağından buldu. Borçkasporu kendi sahasına hapseden Hopaspor 14 dakikada 2’nci golü Yılmaz Dora ile buldu.

Karşılaşmanın ilk yarısı bu skorla biter derken 41 dakikada kazandığı penaltıyı Ekrem Dil’in ayağından bularak ilk devreyi 3-0 önde tamamladı.

İkinci devreye taraftar desteğini arkasına alarak başlayan Hopaspor yine rakip takımı kendi sahasına hapsetti. Paslaşmalarda yaşanan güzel enstantaneler taraftarlar tarafından alkışlanırken 61 dakikada Ufuk Ayaydın bir kez daha rakip kale önünde bulduğu topu Borçka spor filelerine gönderince skorda 4-0 oldu.

Karşılaşma bu skorla biter derken bu defa Selman Yıldız 85 dakikada Borçka spor filelerini bir kez daha meşin yuvarlığı gönderince karşılaşmada 5-0 Hopa sporun üstünlüğü ile sona erdi.

 

ÇAPKINOĞLU “HAK ETTİK KAZANDIK HEDEFİMİZ 3. LİGDİR”
Karşılaşma sonrası bir açıklama yapan Hopaspor Kulüp Başkanı Oğuz Çapkinoğlu teknik heyeti, futbolcuları ve taraftarları döktükleri alin terleri ve verdikleri desteklerden dolayı kutlayarak teşekkür etti.

Çapkinoğlu “Hopaspor artık kurumsallaşmış yapısı, her türlü fedakârlığa göğüs geren Yönetim Kurulu üyeleri, tecrübeli teknik heyeti ve başarma azmi ile sahada alin teri döken futbolcuları ile bu başarıyı zaten hak etmişti. Tekrar tebrik ediyorum.

Bizim önümüzde şimdi  tek hedef var. Bu sezon edindiğimiz tecrübe ile önümüzdeki sezon grup şampiyonluğudur. Hopa sporun hak ettiği yerde profoosyenel liglerdir ve hedefimiz 3 ligdir.

Taraftarımız kendine yakışanı yeniden yapmış ve geçen yıl yaşandığı gibi Artvin’i bir kez daha fetih etmiştir. Bu taraftar her şeyin en iyisine layıktır. Küçüğünden büyüğüne tüm kardeşlerimize yönetim kurulumuz adına teşekkür ediyorum” dedi.

BORÇKASPOR TARAFTARLARI DA KARŞILAŞMA ÖNCESİ DOSTLUK MESAJI YAYINLADILAR
“Artvin’de oynanacak olan Hopaspor – Borçka spor maçı öncesi taraftar gurupları olarak toplandık. Mesajımız şu ki kazanan kardeşlik olacaktır. Bizler maç öncesi Hopaspor Borçka spor Taraftarları olarak omuz omuza kardeş kardeşe stada yürüyeceğiz. Şu bilinsin ki iki taraftar grupları olarak hiçbir tatsızlığa ve kardeşliğimizin bozulmasına izin vermeyeceğiz. Tüm halkımıza zevkli bir maç olması dileğiyle DOSTÇA KALIN”.