Hopaspor’un verilmeyen golü taraftarı isyan ettirdi

0
301

TFF 3.Lig 1.Grup ekiplerinden Artvin Hopaspor’un haftasonu oynanan Karaköprü Belediyespor maçında verilmeyen golü taraftarı isyan ettirdi

Artvin Hopaspor Kulübü resmi hesaplarından pozisyonu “yorumsuz” notuyla paylaşırken, Hopaspor taraftar gruplarından Denizin Asi Çocukları konuyla alakalı bir açıklama yayınladı.

Lig arasında kulüp başkanı Murat Özçep yaşanan hakem hatalarıyla alakalı “Ayrıcalık değil, adalet istiyoruz” açıklaması yapmıştı. Karaköprü maçında verilmeyen gol sonrası taraftarlar “adaletin bittiği yerde isyan başlar” başlığıyla bir açıklama gerçekleştirdi.

Denizin Asi Çocukları taraftar grubu tarafından yapılan açıklamada:

“TFF’ye, HAKEMLERE, 3.LİG 1.GRUP TAKIMLARINA ve ÜZERİNE KİM ALINIYORSA:
ADALETİN BİTTİĞİ YERDE İSYAN BAŞLAR VE BİZ BUNA HAZIRIZ!

Ligin başından beri verilmeyen bizlere verilmezken karşı taraf yere düşmeden çalınan penaltı düdükleri duyduk. Haksız yere elimizden alınan puanların ardından göz yaşı döktük, maçı oynatmamak için direnen hakemlerin polis kıyafeti giyerek kaçışını izledik.

Son olarak 23 Şubat Pazar günü Şanlıurfa’da oynanan Karaköprü maçında açıkça verilmeyen golümüz bardağı taşıran son damladır.

Artvin Hopaspor’u sahada değil masada yenmek isteyenler bilsinler ki biz o masayı deviririz.

Milyon dolarla kurulmadı bu takım; Hopa halkının katkılarıyla, esnafımızın aldığı posterlerle, dayanışma gecelerine gönüllü çıkan sanatçılarla, kapı kapı gezip bağış toplayan insanlarla kuruldu. Bu takımın arkasında holding ağaları, lobiler, kobiler yok. Bu takımın arkasında MOR-BEYAZ renklere gönül vermiş Hopa halkı var.

Bu yüzden verilmeyen gol değil, çalınmayan penaltı değil; verilmeyen emeklerimizin karşılığı, çalınan emeklerimizdir. Ve herkes bilsin ki Hopa’nın emeği kimsenin yemeği değildir.

Buradan bir kez daha uyarıyoruz. Kim üzerine alınıyorsa alınsın, adeletin bittiği yerde isyan başlar ve biz buna hazırız.

Gerekiyorsa bütün tribün 6222’den yargılanır, ceza alırız; ama hakkımızı da kimseye yedirmeyiz.” ifadelerine yer verildi.

İŞTE TARAFTARI İSYAN ETTİREN O POZİSYON